Aicinām uz Rīgas un Vidzemes reģiona NVO pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferenci

Lai iepazīstinātu Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) ar Vidzemes reģiona pašvaldību un NVO sadarbību, ceturtdien, 2021. gada 25. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 tiešsaistē notiks pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference.

Tiešsaistes konferences ietvaros Rīgas un Vidzemes reģiona pašvaldību un NVO pārstāvji dalīsies pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un partnerības stiprināšanu.

Pasākuma ievadā, iepazīstinot ar NVO nama darbību un misiju, dalībniekus uzrunās RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas NVO atbalsta sektora vadītājs Dzintars Koks.

Ar Vidzemes reģiona NVO saimi, darbības pieredzi un NVO atbalsta aktivitātēm iepazīstinās nodibinājuma “Valmieras novada fonds” vadītāja Patricija Siliņa. Valmieras, Alūksnes, Gulbenes un Cēsu pašvaldību pārstāvji dalīsies sadarbības pieredzē ar šo novadu biedrībām un nodibinājumiem, stāstīs, kā veicina to darbības attīstību un kapacitātes stiprināšanu. Savukārt aktīvu biedrību pārstāvji Valmierā, Gulbenē, Cēsīs, Alūksnē un Apē prezentēs savus labās prakses piemērus – sasniegumus un pasākumus, ar kuriem lepojas.

Turpinājumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties 3 darba grupās, kurās varēs ieklausīties praktiķu pieredzē, apspriest un dalīties ar savu NVO pieredzes un iedvesmas stāstiem. Darba grupu “Pašvaldība un NVO – sadarbības iespējas un nozīme” vadīs biedrības “Jaunatnes organizāciju apvienība “IMKA Latvija”” vadītāja Gunta Kelle, “Ziedojumu piesaiste – iespējas un pieredze” – Aktīvo iedzīvotāju fonda pārstāvis Ansis Bērziņš un “Apkaimes vakar, šodien, rīt” vadīs“Bieriņu apkaimes attīstības biedrības” valdes loceklis Viesturs Silenieks.

Konferences moderatore būs NVO un kopienu attīstības virzītāja, biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” vadītāja Inese Šubēvica, rosinot klātesošos čata sadaļā iesaistīties diskusijā un savstarpējā kontaktu apmaiņā. Virtuālās tikšanās gaitā klātesošie aicināti čatā dalīties ar pārstāvēto NVO nosaukumiem un kontaktinformāciju, lai veidotos iespēja savstarpēji iepazīties, sazināties un ierosme turpmākai draudzībai un sadarbībai. Dalībnieki, kas publicēs informāciju kontakttirgū, noslēgumā piedalīsies pārsteiguma balvas izlozē! 

Konferenci rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors jeb NVO nams sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām Vidzemē.  NVO namā Rīgas un Latvijas reģionu savstarpējās pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferences jau kļuvušas par ikgadēju tradīciju.

Aicinām dalībai pasākumā iepriekš reģistrēties: https://ej.uz/konfvidzeme

Konference notiks Zoom platformā. Interesentiem, kuri būs pieteikušies, iepriekš tiks nosūtīta saite uz konferences platformu.

Laipni aicinām NVO pārstāvjus gan no Rīgas, gan Vidzemes pievienoties, lai izzinātu, kā Vidzemē NVO un pašvaldības rod kopīgu valodu, kādus pasākumus rīko un ko paveikuši!

Informāciju sagatavoja: Zinta  Gugane, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore