Aicina uzņēmējus piedalīties plastmasas audita rīka izmēģināšanā

Izmanto iespēju noskaidrot plastmasas lietošanas paradumus savā uzņēmumā, izmantojot tam īpaši izstrādātu plastmasas uzskaites rīku, kā arī, konsultējoties ar ekspertu, saņemt atbalstu plastmasas atkritumu samazināšanai.

Lai risinātu plastmasas piesārņojuma problēmas Baltijas jūras reģionā un rastu efektīvus mehānismus kā samazināt plastmasas atkritumu īpatsvaru, Interreg programmas BALTIPLAST projektā esam apņēmušies noskaidrot, kādi ir dažādu patērētāju grupu plastmasas lietošanas paradumi, pēc iegūto datu analīzes piedāvāt konkrētus risinājumus plastmasas atkritumu mazināšanai. 

Jūsu rīcībā būs īpaši izstrādāts plastmasas uzskaites rīks, kuru praksē jau izmēģinājuši un atzinīgi novērtējuši gan Rostokas uzņēmēji, gan Hamburgas pašvaldības pārstāvji. Piedāvājam Jums bezmaksas piekļuvi šai uzskaites sistēmai, kura atklās plastmasas lietošanas situāciju uzņēmumā. 

Šī procesa gaitā būs pieejams gan regulārs mūsu vides ekspertu atbalsts, gan tīklošanās iespējas ar citiem uzņēmumiem. Pēc rūpīgas informācijas apkopošanas un analīzes būs iespējams pieņemt datos balstītus lēmumus par tām pozīcijām, kurās plastmasas patēriņu varētu mazināt vai pilnībā aizstāt ar alternatīviem materiāliem.

Ieguvumi no plastmasas uzskaites rīka lietošanas

 1. Precīzi dati par vienreizlietojamās plastmasas izmantošanu uzņēmumā;
 2. Datos balstīti lēmumi par uzņēmuma produktiem, pakalpojumiem un atkritumu apsaimniekošanas stratēģijām;
 3. Ietaupīti resursi īpašas plastmasas uzskaites sistēmas izveidei;
 4. Uzlabotas zināšanas par plastmasas ietekmi uz vidi un iespējām samazināt plastmasas lietošanu ikdienā;
 5. Pēc vēlēšanās uzņēmuma publicitāte pašvaldības, Interreg Latvija, Baltijas Vides Foruma, kā arī Baltiplast Interreg mājaslapās un sociālajos tīklos;
 6. Ilgtspējīga un videi draudzīga uzņēmuma reputācijas ieguvums;
 7. Tīklošanās iespējas ar citiem uzņēmumiem un zināšanas par dažādu valstu labās prakses piemēriem; 
 8. Atklāts uzņēmuma jauninājumu ieviešanas potenciāls; 
 9. Izmaksu ietaupījums, ko radītu pārmērīgas plastmasas izmantošanas jomu identificēšana;
 10. Izmaksu samazinājums no darbības optimizācijas, samazinot radīto atkritumu daudzumu;
 11. Apzinātas alternatīvas un dabai draudzīgāki plastmasas iepakojuma risinājumi.

Ja vēlies veikt plastmasas patēriņa auditu savā uzņēmumā, lai samazinātu plastmasas patēriņu, piesakies līdz 11. februārim, rakstot uz epastu

Lasi plašāk par plastmasas audita rīku angļu valodā šeit.

Eiropas Zaļā kursa kontekstā atbildīga attieksme pret vidi un ilgtspējas standarti tuvāko gadu laikā nesīs izmaiņas daudzos normatīvajos aktos un prasībās, kas liks pārdomāt, pilnveidot vai pat mainīt savu ierasto biznesa praksi. Šī ir iespēja stiprināt Jūsu uzņēmuma ilgtspējību un celt konkurētspēju sagaidāmo pārmaiņu priekšā. 

Šī aktivitāte tiek īstenota projekta “Baltijas pieeja rīcībai ar plastmasas piesārņojumu aprites ekonomikas kontekstā” (BALTIPLAST) ietvaros. Projektu līdzfinansē INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam

Vairāk par projektu lasi šeit.