Attīstība / Uzņēmējdarbība

Attīstība

Uzņēmējdarbība

Valmiera ir industriāla un rūpnieciska pilsēta

Valmiera ir industriāla un rūpnieciska pilsēta – Vidzemes biznesa centrs, jo te atrodas vairums Vidzemes lielāko uzņēmumu. Jau kopš 20.gadsimta vidus Valmierā koncentrējas lielākie Vidzemes reģiona un arī valsts ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi, kas ir atpazīstami arī ārpus valsts robežām. Valmieras uzņēmumi ir lielākie darba devēji reģionā, nodarbinot ne tikai pilsētas, bet arī reģiona iedzīvotājus.

Valmieras pilsētas pašvaldība pamatoti lepojas un maksimāli cenšas atbalstīt pilsētā esošos uzņēmumus, kas ir gan lielākie darba devēji, gan nodokļu maksātāji. Pašvaldība nemitīgi strādā pie labvēlīgu apstākļu radīšanas jaunu uzņēmumu ar palielinātu pievienoto vērtību attīstības. 2007.gadā izveidots Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators. Tā būtība ir dot iespēju jaunajiem uzņēmējiem sākt patstāvīgu komercdarbību, tādejādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību reģionā. Inkubatorā tiek attīstīta uzņēmējdarbība informācijas tehnoloģiju, elektronikas, mašīnbūves projektēšanas, aparātbūves un plaša pielietojuma dizaina sfērā.

2016.gada rudenī tika dibināta biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra”, kuras viens no galvenajiem darbības mērķiem ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību pilsētā. Tā attīsta un pilnveido atbalsta un sadarbības pasākumu organizēšanu uzņēmumiem un izglītības iestādēm, kā arī veicina pētniecības, attīstības un inovāciju pilotprojektu realizēšanu. Aģentūras ikdienas uzdevumi aptver komunikācijas nodrošināšanu starp uzņēmēju un pašvaldību, kā arī konsultāciju sniegšanu par pašvaldības atbalsta iespējām un uzņēmējdarbības attīstību. Vairāk par uzņēmējdarbības vidi pilsētā, kā arī biedrības sniegtajiem pakalpojumiem varat iepazīties šeit: https://developvalmierasnovads.lv

Ķīmiskā rūpniecība un tekstila rūpniecība:

Pārtikas ražošana:

Metālapstrāde:

  • Valtanks SIA (Zviedrija) (pazemes rezervuāri, tvertnes, tehnoloģiskās šahtas u.c.)
  • SIA „VALPRO” (metāla degvielas kannas, ugunsdzēsības aparāti un ugunsdzēsības aparātu korpusi u.c. metāla izstrādājumi)

Mēbeļu ražošana:

Citi uzņēmumi: