Ziloņu ielas pārbūvi atzinīgi novērtē eksperti

Ziloņu iela

2023. gada 7. martā Rīgā tika paziņoti konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” laureāti.

No 123 pieteikumiem 10 nominācijās, aptverot arhitektūras, restaurācijas, teritorijas labiekārtojuma un inženierbūvju projektus no dažādiem Latvijas novadiem, panākumi arī objektiem Valmieras novadā.

Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” nominācijā “Teritorijas labiekārtojums” 1. vietu ieguva Ziloņu ielas pārbūves projekts Valmierā.

Ziloņu iela ir daļa no Valmieras vēsturiskā centra apbūves. Pārbūves uzdevums bija izveidot mūsdienīgu, kvalitatīvu, daudzfunkcionālu un estētisku vidi gājējiem, saglabājot teritorijas ainaviskās un vēsturiskās kvalitātes, piegulošā Dzirnavu ezeriņa teritorijas raksturu, ņemt vērā Valmieras teātra tuvumu un integrēt mākslas objektu “Krodera ābele”.

Projekts –  SIA “ALPS ainavu darbnīca un SIA “Ceļu komforts”, būvuzņēmēji – SIA “Limbažu ceļi”, būvuzraudzība  – pilnsabiedrība “L4&Mūsu uzraugs”.  Paldies par sadarbību projekta realizācijā!

Nominācijā “Inženierbūves pārbūve” 2. vietu ieguva tilta pār Gauju pārbūve Strenčos. Pasūtītājs – VAS Latvijas valsts ceļi, projekts  – SIA “Projekts 3”, būvnieks  – SIA “8 CBR”, būvuzraugs – SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”.

Konkursa žūrijas dalībnieki – arhitektes Antra Saknīte un Anna Vasiļjeva, mākslas vēsturniece Ināra Appena, restaurators Juris Pavlovs, žūrijas dalībnieks, Latvijas restauratoru biedrības vadītājs Ronalds Lūsis.

Vienlaicīgi ar konkursu “Latvijas Būvniecības gada balva” tiek organizēts arī konkurss “Latvijas Gada inženieris būvniecībā”, arī tā rezultāti (konkursam pieteikti 41 labākie jomas speciālisti) paziņoti 7. martā.

Nominācijā “Projektu vadītājs” 3. vietu ieguva Sandris Apsīts, SIA “Aimasa”, atzinību – Māris Freimanis, SIA “Karkasa Māja”.

Konkursus organizē biedrība Building Design and construction council (www.buvniekupadome.lv). Konkurss noris katru gadu, apkopojot iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotos arhitektūras un inženierijas objektus.