Ziemeļvalstu kauss 2022 airēšanas slalomā startē Valmierā

Jau sākot no 13. jūnija Valmieras airēšanas slaloma trasi piepilda ne tikai labākie Latvijas un ziemeļvalstu airētāji, bet arī citu tuvāko valstu sportisti. NordicCup airēšanas slaloma sacensības sāksies piektdienas, 17. jūnija, pēcpusdienā un turpināsies 18. un 19. jūnijā attiecīgi ar Nordic Cup pirmo un otro posmu.

Jau sākot no 13. jūnija Valmieras airēšanas slaloma trasi piepilda ne tikai labākie Latvijas un ziemeļvalstu airētāji, bet arī citu tuvāko valstu sportisti. NordicCup airēšanas slaloma sacensības sāksies piektdienas, 17. jūnija, pēcpusdienā un turpināsies 18. un 19. jūnijā attiecīgi ar Nordic Cup pirmo un otro posmu.

2021.gadā Latvijas Kanoe asociācija (LKA) atjaunoja vēsturisko sacensību seriālu, pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma organizējot starpvalstu sacensības airēšanas slalomā Nordic Cup. Arī 2022. gadā LKA organizē starptautisko sacensību seriālu, piesaistot Igaunijas Kanoe federāciju ar airēšanas sporta klubu SK Pirita un Zviedrijas partnerorganizāciju “Falu Kanotklubb”.

Sacensībās piedalās sportisti no Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm un arī citām tuvākā reģiona valstīm. Šogad Nordic Cup norisināsies trīs valstīs, tām notiekot sešos posmos: no 18. līdz 19. jūnijam Latvijā, no 25. līdz 26. jūnijam Igaunijā, no 24. līdz 25. septembrim Zviedrijā (divas sacensības katrā valstī).

Šī gada Nordic Cup tiek papildināts ar jaunievedumu airēšanas slaloma sportā – sprinta slaloma distanci, kas būs sacensību atklāšanas disciplīna piektdien, 17. jūnijā.

Šī dinamiskā un skatītājiem tik aizraujošā disciplīna ļaus sportistiem parādīt savas airēšanas iemaņas citā perspektīvā. Aptuveni 30 sekunžu garā slaloma distance prasīs no sportistiem gan eksplozīvā spēka, gan spēka izturības īpašības, kā arī precizitāti un maksimālu koncentrāciju ikvienā trases centimetrā. Skatītājiem šis ir kā “deserts pirms pamatēdiena”, kas ir klasiskās airēšanas slaloma sacensības. Sprinta slalomā piedalīsies jaunie slaloma sportisti, kā arī pieredzējuši un starptautiskajā arēnā rūdīti airēšanas slalomisti no Eiropas Ziemeļvalstu reģiona.

LKA kā organizācija darbojas pēc rūpīgi izstrādātas Sporta veida attīstības stratēģijas ar galveno mērķi veicināt airēšanas slaloma pieejamību un profesionālo izaugsmi Latvijā, kas orientēta uz starptautiskiem panākumiem, kā arī veselīgu dzīvesveidu, sportojot pie dabas. Šī sezona LKA beidzot ļaus arī saprast organizācijas potenciālu un nospraust konkrētus ilgtermiņa plānus.

Jau pavisam drīz pēc Nordic Cup Latvijas Kanoe Asociācija ar LKA jaunatnes izlasi dosies pārstāvēt Latvijas vārdu Eiropas junioru kausos Krakovā (Polija) un Raudnicē (Čehija), kur krāčaino upju laivu meistari rāda ļoti atzīstamu sniegumu.

Fakti:

  • LKA apvieno absolūto vairākumu airēšanas slaloma klubu Latvijā. Tā ir privāti veidota un privāti finansēta organizācija.
  • LKA galvenais mērķis ir attīstīt airēšanas slalomu un tam pietuvinātos sporta veidus atbilstoši Latvijas Republikas Sporta likumam – atvērti, caurspīdīgi, uz godīgiem spēles principiem balstītu un finansiāli neatkarīgu.
  • LKA ir dibināta 2019. gada nogalē, un no darbības pirmās dienas asociācijas biedri ir juridiskas personas.
  • LKA ir finansiāli neatkarīga – organizācijas dalībnieki sevi brīvprātīgi finansē. LKA biedri darbojas sabiedrības labā, nesaņemot atalgojumu par ieguldīto darbu.
  • Kopš dibināšanas ik gadu LKA ne tikai organizē sacensības visās vecuma grupās, bet arī koordinē treniņu un tiesnešu darbu, organizē treniņu nometnes un dažādas citas aktivitātes airēšanas slaloma kustības attīstībai.
  • Drošākais veids, kā apgūt airētprasmes apvienojumā ar drošību uz ūdens laivojot, ir apgūt airēšanas slalomu.
  • Šobrīd LKA ir aptuveni 100 licencēti sportisti.

Vairāk par LKA šeit.

Foto atsauce:
Foto 1 – sacensības Nordic Cup Valmierā 2021.gadā;
Foto 2 – Ritvars Celmiņš, Nordic Cup 2021, Falun, Zviedrija.

Informāciju sagatavoja:
Aivars Kaulakalns LKA