Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšana Valmieras novadā

Kā mums būt šajā laikā? Tā, lai prieks, kad mākoņi pārslas izbārsta, tā, lai gaiši domās, kad tumsa pamatīgi zīmē ar ogli, tā, lai viegli kādam uzlikt galvu uz pleca vai būt tam plecam, kad viss ir pārāk daudz un ātri, tā, lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts. Lai gaišas domas un darbi, sagaidīsim Ziemassvētkus un Jauno gadu kopā!

Kā mums būt šajā laikā? Tā, lai prieks, kad mākoņi pārslas izbārsta, tā, lai gaiši domās, kad tumsa pamatīgi zīmē ar ogli, tā, lai viegli kādam uzlikt galvu uz pleca vai būt tam plecam, kad viss ir pārāk daudz un ātri, tā, lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts. Lai gaišas domas un darbi, sagaidīsim Ziemassvētkus un Jauno gadu kopā!

Dievkalpojumi

Dievkalpojumi Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā: 4. decembrī plkst. 11.00 – Otrās adventes dievkalpojums; 11. decembrī plkst. 11.00 – Trešās adventes dievkalpojums; 18. decembrī plkst. 11.00 – Ceturtās adventes dievkalpojums; 24. decembrī Svētvakara dievkalpojumi notiks plkst. 17.00 (dziedās draudzes koris), plkst. 19.00 (dziedās kamerkoris “Kaķi”) un plkst. 21.00 (dziedās vīru ansamblis); 25. decembrī plkst. 11.00 – Kristus piedzimšanas dievkalpojums.

Matīšu Sv. Mateja baznīcā: 11. decembrī plkst.10.00 – Trešās adventes dievkalpojums, dievkalpojumā un pēc tā muzicēs Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes slavēšanas grupa “Savs laiks”; 18. decembrī plkst. 10.00 – Svētdienas skolas Ziemassvētku eglīte; 24. decembrī plkst. 16.00 – Svētvakara dievkalpojums, piedaloties Matīšu Tautas nama senioru ansamblim “Mārtiņroze”; 25. decembrī plkst. 10.00 – Kristus piedzimšanas dievkalpojums.

Ēveles baznīcā Ziemassvētku dievkalpojums notiks 24. decembrī plkst. 18.00.

Ziemassvētku eglītes iedegšana

2.decembrī plkst. 17.00 notiks Ziemassvētku egles atklāšana Ramatā.

2.decembrī plkst. 18.00 Rūjienas centra laukumā notiks Ziemassvētku egles iedegšana. Visi mīļi aicināti sajust Ziemassvētku tuvošanos.

3.decembrī plkst. 12.00 svētku eglītes iedegšana notiks pie Bērzaines Tautas nama.

3.decembrī Vaidavā norisināsies eglītes iedegšanas svētki “Iedegsim eglīti, debesu trepīti”: no plkst. 15.00 kopā ar vecākiem gatavosim Ziemassvētku rotājumus eglītei, plkst. 17.00 Vaidavas centra laukumā būs uzvedums ar rotaļām “Kur palika Ziemassvētki” un svētku eglītes iedegšana. Savukārt plkst. 18.00 lielajā zālē skatīsimies kino.

4.decembrī plkst. 12.00 pie Strenču evaņģēliski luteriskās baznīcas tiks atklāta īpaša Latvijas Sv. Jēkaba ceļa Ziemassvētku eglīte, kurā rotājumus izvietot aicināts ikviens interesents. Plkst. 14.00 Strenču baznīcā norisināsies svētbrīdis kopā ar draudzes mācītāju Andri Reiteru. Baznīcā izskanēs arī Strenču Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu muzikālie priekšnesumi, kā arī ērģeļmūzika Ivara Lūša izpildījumā. Pēc eglītes atklāšanas sanākušie aicināti uzkavēties baznīcā uz sadraudzības pēcpusdienu, kurā Sv. Jēkaba ceļa gājēji dalīsies pieredzes stāstos.

8.decembrī plkst. 16.30 notiks Ziemassvētku eglītes iedegšana Mūrmuižas centrā kopā ar Ziemassvētku vecīša palīgiem – rūķiem.

8.decembrī plkst. 17.00 Sedas pilsētas centrā notiks egles iedegšana kopā ar Ziemassvētku vecīti un draugiem.

8.decembrī plkst. 18.00 Strenču pilsētas laukumā notiks galvenās egles iedegšana kopā ar Ziemassvētku vecīti un Minniju.

8.decembrī plkst. 18.00 pie Naukšēnu vidusskolas notiks svētku egles iedegšana.

9.decembrī plkst. 14.30 Rubenes centrā notiks Ziemassvētku egles iedegšanas svētki.

9.decembrī plkst. 16.00 Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki būs Brenguļos.

9.decembrī plkst. 16.00 Ziemassvētku eglīti iedegs arī Trikātā.

9.decembrī plkst. 17.00 Ziemassvētku egle iemirdzēsies Kocēnos, Kokmuižas pils parterā. Kopā ar pasaku tēliem tiks uzburti zili zaļi brīnumi.

10.decembrī plkst. 19.00 Lodes pagasta kultūras namā notiks Lodes kultūras nama 34. gadadienas atzīmēšana, koncertā uzstāsies kultūras nama amatierkolektīvi, kā arī draugi. Visiem klātesošajiem arī būs iespēja izkustēties balles ritmos. Ieeja ir 3 EUR. Savukārt kultūras nama pagalmā tiks iedegta Ziemassvētku eglīte.

Koncerti

2.decembrī plkst. 19.30 Trikātas Saieta namā “Depo” norisināsies dziesmu un stāstu vakars “Vakarēšana ziemas noskaņās” kopā ar mūzikas grupu “Beverīnas raksti”. Ieeja par ziedojumiem.

3.decembrī plkst. 14.00 Rūjienas Kultūras centrā skanēs adventes laika koncerts “Pārlej mīlestību” kopā ar kristīgo ansambli un kori.

3.decembrī plkst. 17.00 Kauguru Kultūras namā notiks Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta” un Carnikavas sieviešu kora “Undīne” koncerts “Svētums visapkārt stīdz”.

4.decembrī plkst. 13.00 Dikļu ev. lut. baznīcā notiks koncerts ”Adventes gaismā”, uzstāsies Dikļu Kultūras centra sieviešu koris “Lira”, soliste Solvita Eliņa.

5.decembrī plkst. 19.00 restorānā “Akustika” būs džeza vakars ar Normundu Rutuli, Jāni Rubiku un Māri Ozolu, kā arī piecu kārtu vakariņas. Biļetes: restorānā “Akustika” vai bilesuparadize.lv.

6.decembrī plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā uz svētku koncertu aicina Valmieras Pārgaujas sākumskola.

7.decembrī plkst. 17.30 Naukšēnu pagasta bibliotēkā būs svētku norise “Uzsniga sniedziņš balts” kopā ar dziedošo Ziemeļu ģimeni.

8.decembrī plkst. 19.00 Sedas Kultūras namā notiks koncerts “Ziemas ceļojums” kopā ar māksliniekiem Veroniku Plotņikovu, Ņikitu Osipovu un Anatoliju Livču.

9.decembrī plkst. 19.00 Kocēnu Kultūras namā skanēs koncerts “Ziemas skaņa”. Koncertā ziemas noskaņu uzburs saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas saksofonu ansamblis, bigbends “Valmieras puikas” un sieviešu vokālais ansamblis “Melo’dia”. Pasākums notiks pie galdiņiem.

10.decembrī plkst. 15.00 Strenču Kultūras centrā skanēs Ziemassvētku ieskaņu koncerts “Tici tam brīnumam”.

Rubenes baznīcā 10. decembrī plkst. 17.00 skaistākās komponista Jāņa Lūsēna kora dziesmas un Ziemassvētku dziesmas izdziedās Valmieras Kultūras centra jauktais koris “Valmiera” koncertprogrammā “…ar bērna ticību…”. Ieeja par ziedojumiem.

10.decembrī plkst. 17.00 Oleru muižā Ziemsvētku laika meditatīvā koncertprogrammā “Brīvība un mēs” uzstāsies un savus muzikālos rokrakstus sapludinās Sniedze Prauliņa un Uģis Prauliņš. Koncertā skanēs abu mākslinieku kompozīcijas – skaņu gleznas, dziesmas un improvizācijas. Ieeja par ziedojumiem. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam obligāti pieteikt savu apmeklējumu līdz 8. decembrim, rakstot uz un norādot apmeklētāju skaitu.

11.decembrī plkst. 16.00 Valmieras pagasta kultūras namā aicinām uz adventes koncertu. Muzicēs senioru vokālie ansambļi “Dziesmotā senatne”, “Mežābele”, Inese Bebre un Raitis Lapacinskis.

11.decembrī plkst. 16.00 Rūjienas Kultūras centrā notiks Otrās adventes koncerts “Mazu brīdi pirms…”. Piedalīsies Valmieras Kultūras centra kamerkoris “Kaķi”, diriģente Inga Zirne, kormeistare Līga Iesmiņa, koncertmeistare Līga Ivāne, kā arī Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”, diriģents Gvido Brenčevs.

15.decembrī plkst. 17.00 Ķoņos, Zirgu pasta stacijā norisināsies dziesmu un dzejas vakars “Ar zvaigžņu putekļiem saujā”.

15.decembrī plkst. 18.00 Strenču Kultūras centrā būs Ziemassvētku koncerts “Kad blakus silta sirds” kopā ar grupu “Galaktika” un Ingrīdu Balodi. Ieeja ir 5 EUR.

Biļetes var iegādāties Strenču Kultūras centrā un www.bilesuparadize.lv. Valmieras novada senioriem ieeja ir bez maksas, iepriekš obligāti piesakoties pa tālruni 28123123.

16.decembrī plkst. 19.00 Rūjienas Kultūras centrā skanēs grupas “Juuk” un Sniedzes Prauliņas Ziemassvētku koncerts.

17.decembrī plkst. 10.00 Burtnieku Kultūras centrā aicinām uz Ziemassvētku jampadraci – uzstāsies pašdarbnieki, būs rokdarbu un amatniecības darbu izstāde.

“Tutas lietas” varoņi 17.decembrī plkst. 12.00 un plkst. 15.00 aicina uz svētku koncertu “Piparkūku sirds” Valmieras Kultūras centrā. Tuta kopā ar draugiem Lapsu, Feneku un Āpsīti aicina pabūt kopā, dziedāt gan Ziemassvētku, gan citas mīļas dziesmiņas un pat dejot. Ieeja ir 12–18 EUR.

17.decembrī plkst. 14.00 Ramatas pagasta kultūras centrā aicinām uz Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncertu “Ziemas dārzs”. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 26645713 vai 26629244 līdz 16. decembrim. Biļetes cena ir 5 EUR, tās pieejamas norises vietā un norises dienā.

17.decembrī plkst. 16.00 Ēveles Tautas namā Sandris Dubovs aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncerts “Vēl nav nekā… viss tikai būs…”.

17.decembrī plkst. 16.00 koncertzālē “Valmiera” uz Ziemassvētku koncertu “Trīs liesmiņas” aicina mūziķi Jenny May, Juris Vizbulis un Kaspars Markševics. Ieeja ir 18–25 EUR.

17.decembrī plkst. 17.00 Mujānu biedrības namā uz koncertu aicina Valters Pūce (čells) un Dainis Tenis (klavieres), biļetes www.aula.lv, www.mujani.lv vai zvanot 29829588. Plašāka informācija mājaslapā www.mujani.lv.

17.decembrī plkst. 19.00 restorānā “Akustika” aicinām uz grupas “Latvian Voices” Ziemassvētku koncertprogrammu “Sniegums” un piecu kārtu vakariņām. Ieeja ir 20 EUR.

18.decembrī plkst. 12.00 Mujānu biedrības namā notiks koncerts ģimenēm ziemas noskaņās ar Anniju Putniņu un instrumentālo grupu “Ko domā sniegpārsliņa?”, biļetes www.aula.lv, www.mujani.lv vai zvanot 29829588. Pēc koncerta (plkst. 13.00) notiks Ziemassvētku meistarklases bērniem divās vecuma grupās: 3–5 gadi un 6–10 gadi. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29829588, jo vietu skaits ir ierobežots. Jāpiemin, ka no 21. novembra Mujānu biedrības nama Mansardā pieejama telpa ar fotogrāfu Ziemassvētku fotosesijām (pieteikšanās mājaslapā www.mujani.lv vai zvanot pa tālruni 29829588).

18.decembrī plkst. 12.30 Valmieras Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā norisināsies Ziemassvētku ieskaņas koncerts “Ziemassvētki skan”. Koncertā piedalīsies vokālā studija “Smaidiņi” un Valmieras SOS bērnu ciemata bērni un jaunieši. Īpašais viesis – Paula Dundere.

18.decembrī plkst. 12.30 Rubenes baznīcā un plkst. 14.00 Dikļu baznīcā notiks Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta” koncerts “Pāri visam pasaules postam”. Koncertā skanēs Ērika Ešenvalda “Ziemassvētkos” un citu komponistu Ziemassvētku un garīgās dziesmas. Ieeja par ziedojumiem.

18.decembrī plkst. 13.00 Rencēnu pagasta kultūras namā notiks koncerts “Notici brīnumam”. Muzicēs muzikālā apvienība “Atspulgi”. Ilze Rijniece – balss, Pauls Arnicāns – ģitāra, Didzis Soste – klavieres.

18.decembrī plkst. 15.00 Sēļu muižā skanēs Valmieras Kultūras centra jauktā kora “Valmiera” Ziemassvētku noskaņu koncerts “Brīnumu gaidot”. Kora mākslinieciskais vadītājs – Mārtiņš Klišāns, diriģente – Līga Ādamsone.

18.decembrī plkst. 15.00 Plāņu Tautas namā visiem mīļas un zināmas dziesmas Ziemassvētku koncertā “Lai nepietrūkst gaismas” izpildīs Ineta Rudzīte un Ēriks Upenieks. Jāpiemin, ka no plkst. 11.00 Plāņu Tautas namā notiks Ziemassvētku fotosesija, plašāk var uzzināt, rakstot e-pastu uz vai zvanot pa tālruni 22403077.

18.decembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs koncertprogramma “Kas ir šis Bērns?”. Uz koncertu aicina flautiste Dita Krenberga, ģitārists Kaspars Zemītis un ērģelniece/ pianiste Liene Andreta Kalnciema. Programmā ir dažādos laikos tapuši dažādu valstu komponistu opusi, kas mīsies ar iemīļotām Ziemassvētku melodijām. Ieeja ir 8–12 EUR.

21.decembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks pūtēju orķestra “Signāls” Ziemassvētku koncerts “Prieks pasaulei”. Georga Frīdriha Hendeļa dziesma “Prieks pasaulei” ievadīs koncertu, kurā skaistākās Ziemassvētku dziesmas kopā pūtēju orķestri “Signāls” atskaņos arī viņu draugi. Ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē.

21.decembrī plkst. 19.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā norisināsies koncerts “Tev tuvumā”. Muzicēs Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, Jānis Šipkēvics, Jānis Aišpurs, Līva Kalniņa, Kristiāna Stirāne, Elvijs Bušs, Jānis Miltiņš, Valters Sprūdžs un Kaspars Kurdeko. Ieeja ir 20 EUR.

Uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu “Ziemas stāsti” 22. decembrī plkst. 18.00 Rubenes baznīcā aicina Rihards Saule. Koncertā skanēs latviešu komponistu – Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna, Raimonda Paula un citu – dziesmu aranžijas, kā arī Riharda Saules oriģinālmūzika. Katrs skaņdarbs tiek veidots kā stāsts ar savu prologu jeb ievadtekstu, ļaujot klausītājiem atklāt katras dziesmas vai skaņdarba dziļāko jēgu, kā arī izjust dziesmas vēstījumu caur jaunām emocijām. Ieeja par ziedojumiem.

22.decembrī plkst. 18.00 Naukšēnu Kultūras namā aicinām uz Ziemassvētku talantu šovu.

22.decembrī plkst.18 00 Bērzaines Tautas namā notiks Ziemassvētku koncerts. Viesi – Līga un Ivars Reņģes. Ieeja ir 3 EUR.

22.decembrī plkst. 19.00 uz svētku koncertu Valmieras Kultūras centrā aicina kamerkoris “Kaķi”. Jo vai var būt Ziemassvētki bez dziesmām? Nevar! Un arī bez draugiem ne. Kādiem? To uzzināsim satiekoties. Ieeja bez maksas, saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē.

23.decembrī no plkst. 17.00 Jērcēnmuižā svinēsim ziemas saulgriežus.

23.decembrī plkst. 17.00 Mazsalacas Kultūras centrā skanēs Mazsalacas Kultūras centra bērnu un jauniešu ansambļa “Svētdienas” koncerts “Ziemassvētku rūķi”.

23.decembrī plkst. 19.00 uz koncertu “Man Ziemassvētki” Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, kur smaržos pašceptās piparkūkas, ielūdz jauniešu koris “Skan”. Koncertā kopā ar kori, solistiem Agnesi Pauniņu, Jāni Kurševu, Mariusu Grenci un instrumentālo grupu īpašo Ziemassvētku stāstu izstāstīs aktieris Mārtiņš Meiers. Koncertprogrammā skanēs Ziemassvētku melodijas, populāras, kā arī mazāk zināmas dziesmas V. Pūces aranžijā pūtēju kvartetam, sitaminstrumentiem, ērģelēm, korim un solistiem. “Man Ziemassvētki” būs eksperimentāla skaņu spēle un noskaņu virtene baznīcas velvēs.

23.decembrī plkst. 19.00 Burtnieku Kultūras centrā aicinām uz koncertu “Atīdami Ziemassvētkus”. Uzstāsies skandināvu – baltu postfolk grupa “Jōra”: Lauma Matule – kokle, stabules, balss; Kalvis Vītols – perkusijas, balss; Ivars Štubis – ģitāra, balss; Dārta Drava – vijole, balss.

23.decembrī plkst. 20.00 Zilākalna Kultūras namā būs Ziemassvētku koncerts – balle kopā ar duetu “Ilona&Igors”. Pieteikšanās un galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 29169527 no 5. līdz 20. decembrim. Ieeja: 6 EUR.

26.decembrī plkst. 16.00 Sēļu muižā skanēs koncerts Otrajos Ziemassvētkos “Ticot, mīlot un gaidot…”. Piedalīsies Ivars un Līga Reņģes. Lūdzam pieteikt dalību līdz 23. decembrim, zvanot pa tālruni 26321158.

Gada skaistākie svētki ar pasaulslavenu komponistu un latviešu autoru iemīļotākajām Ziemassvētku dziesmām jaunā koncertprogrammā savedusi kopā trīs izcilus solistus – Sonoru Vaici, Zigfrīdu Muktupāvelu un Uģi Rozi. 27. decembrī plkst. 19.00 koncertprogramma skanēs Valmieras Kultūras centrā. Koncerta pirmajā daļā būs gan tradicionālās Ziemassvētku melodijas, gan pasaules hiti un klasikas pērles, gan Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Valta Pūces un citu latviešu komponistu Ziemassvētku tematikai veltītās dziesmas, savukārt koncerta otrajā daļā dzirdēsim komponista Jāņa Lūsēna ziemas noskaņu melodijas, kā arī vairāku jaunu dziesmu pirmatskaņojumu. Pie taustiņiem – Jānis Lūsēns, ģitāra – Aivars Gudrais, pie basa – Jānis Lūsēns jun., sitaminstrumenti – Harijs Gūtmanis. Ieeja ir 18–28 EUR.

27.decembrī plkst. 19.00 Jērcēnu tradīciju namā notiks ”Vecgada ieskaņas koncerts”, muzicēs Aija Vītoliņa un Romāns Vendiņš. Sarīkojums būs pie galdiņiem. Darbosies kafejnīca ”Zaļais zars”.

29.decembrī plkst. 19. 00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā skanēs koncerts “Sijāja sniedziņš balts”. Muzicēs Renārs Valičko un duets “Mediante” – Zane un Māris Rozenfeldi.

Svētku norises senioriem

9.decembrī plkst. 13.30 Burtnieku Kultūras centrā uz Ziemassvētku gaidīšanas sarīkojumu aicināti Burtnieku pagasta pensionāri.

17.decembrī plkst. 14.00 Dikļu Kultūras centrā notiks Kocēnu apvienības senioru Ziemassvētku sarīkojums “Viena mirkļa dēļ…” kopā ar grupu “Ziņģu brāļi”. Uzstāsies pašdarbības kolektīvu dalībnieki, viesosies Ziemassvētku vecītis. Dalības maksa ir 5 EUR.

18.decembrī plkst. 13.00 Mūrmuižas “Pagastmājas” zālē notiks Ziemassvētku pēcpusdiena Kauguru pagasta senioriem. Muzicēs Mārtiņš Kanters.

18.decembrī plkst. 14.00 Matīšu Tautas namā pagasta seniori aicināti uz Ziemassvētku eglītes sarīkojumu. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26529895.

20.decembrī plkst. 13.00 Rencēnu pagasta kultūras namā svētku sagaidīšana. Ja ir vēlēšanās, uz koncertu var līdzi ņemt groziņu ar uzkodām, būs iespēja sēdēt pie galdiņiem. Pieteikšanās līdz 16. decembrim, zvanot pa tālruni 29183069 vai 28341656.

20.decembrī plkst. 15.00 Rūjienas Kultūras namā būs senioriem veltīta Ziemassvētku norise. Muzicēs grupa “Mūžam zaļi”. Būs svētku uzrunas, ciemos gaidīsim rūķi. Gaidāmas rotaļas, konkursi un pārsteigumi. Plkst. 18.00 būs svētku koncerts kopā ar Viktoru Zemgalu un Beāti Melderi.

20.decembrī plkst. 18.00 Rūjienas Kultūras centrā notiks senioriem veltīts Ziemassvētku koncerts kopā ar Viktoru Zemgalu.

21.decembrī plkst. 17.00 Mazsalacas Kultūras centrā būs Ziemassvētku sarīkojums Mazsalacas apvienības senioriem. Aicinām noskatīties izrādi “Pupas”, kas tapusi pēc Daivas Čepauskaites darba motīviem Ausekļa Limbažu teātra izpildījumā, režisore Inta Kalniņa.

22.decembrī plkst. 14.00 Ēveles Tautas namā notiks Ziemassvētku sarīkojums senioriem. īpašie viesi – duets “Mediante”. Pasākums pie galdiņiem. Dalību aicinām pieteikt līdz 19. decembrim, zvanot pa tālruni 26454301 vai 26194861.

22.decembrī plkst. 18.00 Sēļu muižā notiks saviesīgs Ziemassvētku sarīkojums. Piedalīsies Valmieras Kultūras centra senioru koris “Sudrablāse” un Sēļu pagasta tautas nama amatiermākslas kolektīvi. Iespēja pieteikt galdiņu līdz 20. decembrim, zvanot pa tālruni 26321158.

23.decembrī plkst. 16.00 Vecates pagasta kultūras centrā Vecates pagasta pensionāri aicināti uz svētku sarīkojumu.

26.decembrī plkst. 15.00 Valmieras Kultūras centrā Ziemassvētku noskaņās aicināti tikties Valmieras novada seniori. Īpašā muzikālā koncertprogrammā apvienojušies četri teātru tenori – Mārtiņš Brūveris, Emīls Kivlenieks, Artūrs Zvirbulis, Kristians Kareļins, kuri kopā ar instrumentālo grupu Anatolija Livčas vadībā priecēs koncerta apmeklētājus ar skaistākajām Ziemassvētku dziesmām. Savukārt pēc tam gaidāma lustīga balle šlāgergrupas “Džambulaja” vadībā. Ja ir vēlēšanās, uz balli aicinām ņemt līdzi groziņu ar uzkodām – būs iespēja sēdēt pie galdiņiem. Ieeja bez maksas, saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē.

27.decembrī plkst. 12.00 Naukšēnu Kultūras namā būs Ziemassvētku eglīte Naukšēnu pensionāriem kopā ar “Rotas muzikantiem” no Rencēniem.

Danči

9.decembrī plkst. 17.00 Mazsalacas Kultūras centrā norisināsies deju koncerts “Sidrabiņā rotājas”.

15.decembrī plkst. 17.00 Mazsalacas Kultūras centrā būs tautisko deju ritmikas koncerts “Danču bērnu Ziemassvētki”.

Valmiermuižā 17. decembrī plkst. 18.00 notiks pirmais danču vakars. Kopā ar zinošiem muzikantiem un dancotājiem varēs izkustēt pie Mugurdanča, Tūdaliņa, Cūkām driķos, kā arī apgūt Vidzemes jandālu un Bričku. Visa vakara garumā ritmu uzdos Latvijas Universitātes Deju folkloras kopa “Dandari”, spēlējot flautu, bajānu, ermoņiku, basīti, bubinu un vairākas mandolīnas. Muzikanti ar dzīvespriecīgu, aizrautīgu spēli iegriezīs lustīgu danču vakaru, taču dejotāji ierādīs deju soļus. Iepriekšēja sagatavotība nav nepieciešama, tikai dejas prieks! Būs ne tikai danči, bet arī rotaļas, kurās varēs iesaistīties visi. Biļetes: Bezrindas.lv. Jāpiemin, ka par godu ziemas saulgriežiem 18. decembrī plkst. 10.00–15.00 Valmiermuižas alus virtuve aicina uz vēlajām brokastīm, kur nesteidzīgi baudīt svētdienu kopā ar ģimeni un draugiem. Rezervāciju pieteikšana: 28664424 vai .

Aktīvā atpūta

No 24. decembra plkst. 8.00 līdz 1. janvāra plkst. 20.00 aicinām ikvienu piedalīties Mazsalacas sportiskā izaicinājumā. Mazsalacas un Skaņkalnes ielās, Valtenberģu muižas parka takās būs izveidoti svētku maršruti – rūķa cepure, rūķa zeķe un Ziemassvētku zieda kontūra. Sportisko izaicinājumu varēs veikt, nūjojot, soļojot vai skrienot. Lai piedalītos izaicinājumā, jālejuplādē un jāpiereģistrējas lietotnē “Strava”. Izaicinājuma desmit aktīvākie, radošākie (dalīšanās ar foto mirkļiem) dalībnieki tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, Mazsalacas vidusskolas sporta zālē plkst. 10.00 notiks Ziemassvētku turnīrs volejbolā. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 23. decembrim, sazinoties ar turnīra galveno tiesnesi vai uz vietas Mazsalacas vidusskolas sporta zālē 19. decembrī un 22. decembrī no plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00.

Lai popularizētu florbolu un aicinātu gada nogali pavadīt aktīvi, 30. decembrī plkst. 18.00 sporta centrā “Kaimiņi” Brenguļos tiks organizēts Vecgada 3×3 florbola turnīrs. Tajā piedalīties var ikviens, kurš sasniedzis 7 gadu vecumu. Katra komanda turnīram var pieteikt 4 dalībniekus (3 spēlētāji+1 rezerves spēlētājs). Pieteikties sacensībām iepriekš iespējams šeit, bet vēlā pieteikšanās būs iespējama arī uz vietas sporta centrā “Kaimiņi”. Sacensību nolikumu apskati šeit: Vecgada 3×3 florbola turnīrs

30. decembrī plkst. 19.00 Ēveles pamatskolā tiks organizēts nakts volejbola turnīrs. Tajā piedalīties var ikviens, jo uz turnīru nav jāierodas jau kopā ar komandu – tās pēc izlozes principa tiks veidotas uz vietas. Dalībniekiem nepieciešams pieteikties iepriekš līdz 28.12.2022., sazinoties ar sacensību galveno tiesnesi Guntaru Zīveru pa tālr. 26236188, norādot dalībnieka Vārdu, Uzvārdu un tālruni saziņai. Pirmo trīs vietu ieguvēju komandas tiks apbalvotas ar medaļām un pārsteiguma balvām. Ar sacensību nolikumu var iepazīties: Nakts volejbola turnīrs Ēvelē

Izrādes

4.decembrī plkst. 12.00 Valmieras pagasta kultūras namā notiks Zilākalna amatierteātra izrāde “Par diviem zaķiem un pelēm uz galda”.

9.decembrī plkst. 18.00 koncertzālē “Valmiera” būs skatāma krāšņa, muzikāla svētku pasaka visai ģimenei “Grinča Ziemassvētki”. Biļetes uz izrādi var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

9.decembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies izrāde bērniem “Sniegbaltītes skola”. “Sniegbaltītes skola” daudziem ir viena no mīļākajam pasakām. Šogad Latvijas Jaunatnes teātris saviem skatītājiem piedāvās jaunu un krāšņu šīs muzikālās bērnu pasakas iestudējumu. Ieejas maksa ir 12–20 EUR.

10.decembrī plkst. 13.00 Vecates pagasta kultūras centrā aicinām uz izrādi ģimenei “Iedomīgā eglīte”.

10.decembrī plkst. 16.00 aicinām uz izrādi ģimenei “Iedomīgā eglīte” pie Burtnieku Kultūras centra (nepiemērotos laikapstākļos izrāde notiks Burtnieku Kultūras centrā).

15.decembrī plkst. 10.00 Rencēnu pagasta kultūras namā norisināsies Ziemassvētku uzvedums bērniem “Grinča piedzīvojumi Sniegbaltītes skolā”.

17.decembrī plkst. 11.00 Matīšu Tautas namā aicinām uz amatierteātra izrādi bērniem “Lācis par precinieku”.

21.decembrī plkst. 18.00 Rūjienas Kultūras centrā, 23. decembrī plkst. 17.00 Naukšēnu Kultūras namā un 29. decembrī plkst. 11.00 Matīšu Tautas namā notiks muzikāla izrāde/ rotaļu programma bērniem kopā ar Ziemassvētku vecīti “Kur palika svētki?”.

22.decembrī plkst. 19.00 kino “Gaisma “ aicina noskatīties Londonas Karaliskā baleta izrādi “Riekstkodis”. Pievienojies Klārai Ziemassvētku vakara svinībās, kas, visiem pārējiem dodoties pie miera, pārvēršas maģiskā piedzīvojumā (maksas norise)!

Gaismas un skaņas saspēle

5.decembrī plkst. 18.00 aicinām gan lielus, gan mazus uz pastaigu takas “Ziemas pasaka” atklāšanu – Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzs iemirdzēsies svētku noskaņās. Būs iespēja satikt Ziemassvētku vecīti un rūķu meitenes. Pastaigu taku būs iespējams izstaigāt no 5. decembra līdz 5. janvārim katru dienu no plkst. 16.00 līdz 20.00.

Gada nogalē smelies gaismas maģisko spēku un gūsti prieku dzīvnieku sabiedrībā Mini Zoo “Mežiņos”. Gaismas takas viesiem būs atvērtas vakaros 9., 11.,16., 17., 18., 23., 25., 26., 30., 31. decembrī un 1. janvārī no plkst. 17.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: 4.00 EUR pieaugušajiem, 3.00 EUR bērniem (2–18g.v.) un pensionāriem. Barības trauciņš dzīvniekiem – 1 EUR. Vairāk informācijas, zvanot pa tālruni: 29198221.

25.decembrī aicinām uz “Ziemassvētkiem Mazsalacā”. Plašāka informācija būs pieejama Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā un Valmieras novada mājaslapā.

Par tradīciju Valmierā kļuvusi gaismas un multimediālu instalāciju programma, kas novada iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina Jaunā gada svētku sajūtu rast Valmieras ielās, laukumos un parkos. Sagaidot 2023. gadu, no 30. decembra līdz 1. janvārim katru vakaru no plkst. 18.00 līdz 01.00 Valmierā būs iespējams aplūkot gaismas un vides mākslas instalācijas, ko veidos dažādi Latvijā zināmi mākslinieki un nozares profesionāļi. Īpaši iespaidīgs vides mākslas objekts un gaismu šovs būs skatāms Vienības laukumā. Kinētiskas instalācijas un šova koncepcijas pamatā ir dinamiskās pilsētas stāsts, kas iezīmē Valmieras attīstību.

No 31. decembra plkst. 20.00 līdz 1. janvāra plkst. 1.00 Strenčos un Sedā laukumos pie svētku egles notiks gaismas un skaņas spēles.

Ziemassvētku tirdziņi

No 6. līdz 20. decembrim Dikļu Kultūras centrā būs atvērts Ziemassvētku tirdziņš, kurā varēs iegādāties mājražotāju, amatnieku, uzņēmēju vai vienkārši čaklu un radošu novadnieku darinājumus. Interesenti savus darinājumus var nogādāt Dikļu Kultūras centrā līdz 5. decembrim. Tālrunis informācijai: 29169527.

10.decembrī Valmierā, Vecpuišu parkā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Ziemassvētku tirdziņā gaisā virmos īsta svētku noskaņa. Gardumi svētku galdam un jaukas dāvanas, kas patiks gan lieliem, gan maziem tirdziņa apmeklētājiem.

11.decembrī plkst. 10.00 Naukšēnu Kultūras namā norisināsies Ziemassvētku andele. Tirgoties gribētāji aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29438652.

17.decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) norisināsies ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš “VDMV Marka”. Viss, kas būs nopērkams, ir audzēkņu lolots un radīts. Piedāvājumā būs dažādi suvenīri, rotaslietas, Ziemassvētku kartītes, zīmējumi, glezniņas, rotaļlietas un daudz citu darinājumu.

Ziemas saulgriežu svinībās un tirdziņā “Gardu muti” 17. decembrī plkst. 11.00–15.00 Valmiermuižas parkā ieradīsies tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem dažnedažādus labumus svinību galdam. No amatnieku meistarstiķiem sanāks labas dāvanas mīļajiem un krāšņumlietas svinībām. Tirgošanos un viesus apraudzīs ķekatnieki no folkloras kopas “Dandari”. Aizrautīgākie varēs izzīlēt, kāds būs nākamais gads un ko no tā sagaidīt, bet mazākajiem būs iespēja doties izjādēs ar Valmiermuižas staļļa saimi. Neiztrūks arī mielošanās – alus darītavas meistari galdā cels savus jaunākos brūvējumus, bet alus virtuves pavāri uzburs mielastu, lai spēka pietiktu visām ēverģēlībām.

17.decembrī no plkst. 9.00 līdz 13.00 Strenču tirgus laukumā notiks Teiksmas tirdziņš. Pieteikšanās līdz 14. decembrim, zvanot pa tālruni 26576932 vai 6954852.

18.decembrī no plkst.10.00 līdz 15.00 Ziemassvētku tirdziņš būs Stacijas laukumā 1 Valmierā. Varēs sastapt ne tikai tirgotājus, bet arī Ziemassvētku vecīti. Būs arī fotostūris, gardi karstie dzērieni. Plašāk šeit.

Ziemassvētku tirgus, pulcējot vairāk nekā 100 mājražotāju, rokdarbnieku un citu tirgotāju, 18. decembrī plkst. 10.00–16.00 notiks arī Valmieras Olimpiskā centra Sporta hallē. Dāvaniņas, rotājumi, gardumi un daudz cita noderīga ikdienai un svētku laikam. Organizatori būs parūpējušies arī par iespēju baudīt gardu kafiju un karstvīnu. Tāpat būs pieejamas dažādas izklaides bērniem un pieaugušajiem. Par iespēju pieteikties tirdzniecībai lūgums sazināties ar organizatoriem, rakstot uz vai zvanot pa tālruni 26887800.

18.decembrī plkst. 10.00–15.00 amatnieku darinājumu Ziemassvētku tirdziņš notiks Mazsalacā, Saieta laukumā un Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā. Pieteikšanās tirdziņam līdz 13. decembrim, rakstot uz vai zvanot pa tālruni 26645713.

21.decembrī no plkst. 16.00 līdz 20.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā aicinām apmeklēt Ziemassvētku tirgu. Tirgotājus lūdzam pieteikties līdz 19. decembrim, zvanot pa tālruni 27891681.

Radošās darbnīcas

3.decembrī plkst. 10.00 Sedas pilsētas bibliotēkā notiks radošā darbnīca “Grāmatas otrā dzīve” – Ziemassvētku rotājumu izgatavošana Inas Neimanes vadībā.

4.decembrī plkst.10.00 Dikļu Kultūras centrā būs Ziemassvētku noformējumu veidošanas radošā darbnīca floristes Agitas Brambates vadībā. Dalības maksa ir 5 EUR.

6.decembrī plkst. 15.00 Kocēnu pagasta Rubenes bibliotēkā notiks Ziemassvētku kartīšu veidošanas radošā darbnīca.

8.decembrī plkst. 15.00 Mazsalacas pilsētas bibliotēkas Bērnu nodaļā notiks Ziemassvētku rotājumu darbnīca ģimenēm ar bērniem. Nepieciešamie instrumenti un materiāli būs nodrošināti. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27883490.

8.decembrī plkst. 17.30 Ķoņu bibliotēkā notiks vaska sveču gatavošanas meistarklase. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 4. decembrim, zvanot pa tālruni 29343960.

9.decembrī plkst. 17.30–20.00 Brenguļu Kultūras namā un 10. decembrī plkst. 11.00–14.00 Trikātas Saieta namā “Depo” norisināsies puzuru veidošanas darbnīca kopā ar meistari Ingu Geduševu. Dalības maksa ir 5 EUR/pers. Pieteikšanās līdz 5. decembrim (ieskaitot) pa tālruni 25712731 (SMS vai WhatsApp).

10.decembrī (bērniem no četru līdz septiņu gadu vecumam) un 17. decembrī (bērniem no astoņu līdz 12 gadu vecumam) plkst. 11.00 Valmieras koprades darbnīcā DARE notiks radošā darbnīca “Dāvana Ziemassvētkos”, aicinot apgūt jaunas prasmes, lai pārsteigtu tuviniekus ar pašgatavotu dāvanu. Interesentiem darbnīcas apmeklējumam jāreģistrējas mājaslapā darevalmiera.lv. Dalības maksa ir 10 EUR.

14.decembrī plkst. 16.00 Trikātas Jauniešu centrā notiks Ziemassvētku darbnīca – labdarības akcija “Visos ciema logos sveces iedegās”. Mācīsimies veidot LED lampiņas. Gaidīti gan bērni, gan pieaugušie. Līdzi jāņem tīra (bez etiķetēm) 0,5–0,7 l burciņa ar skrūvējamu vāku. Norisi organizē biedrība “Iespēju durvis” ar “Lauku partnerība “Ziemeļgauja”” atbalstu.

15.decembrī Sudrabkalnu Viesistabā plkst. 15.00–20.00 notiks kroņa izgatavošanas meistarklase. Visi materiāli nodrošināti. Maksa ir 55 EUR. Lūgums zvanīt pa tālruni 29663493.

16.decembrī plkst. 16.00 Mazsalacas pilsētas bibliotēkā notiks Ziemassvētku radošā darbnīca interešu klubiņa dalībniekiem un citiem interesentiem. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27883490.

18.decembrī plkst. 11.00–15.00 Valmiermuižas stallī būs Ģimenes diena, aicinot piedalīties radošajās darbnīcās, uzzinot dažādus ticējumus un tradīcijas. Protams, būs arī izjādes un izbraucieni ar kamanām (maksas norise).

21.decembrī plkst. 17.30 Valmieras pagasta kultūras namā notiks Dainas Domašūtes meistarnīca “Zīmē viegli”. Ieeja ir 5 EUR.

Izstādes

Decembrī Naukšēnu Cilvēkmuzejā skatāma eņģeļu izstāde ”Svētku laiks”.

No 1. decembra līdz 20. janvārim pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja skatāma vides izstāde “Ziemas zīmē”.

No 2. decembra Mazsalacas Kultūras centra skatlogos būs apskatāma Amatu mājas keramikas darbnīcas porcelāna izstāde “Ziemassvētku rotas”.

No 5. decembra līdz 5. janvārim Valmieras Kultūras centrā aicinām apskatīt Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” audzēkņu darbu izstāde “Balle ledus pilī”.

7.decembrī plkst. 16.10 Valmieras Mūzikas skolā atklās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas skolotājas Ineses Jurjānes-Jercumas darbu izstādi.

No 18. decembra Amatu mājā Mazsalacā būs skatāma rokdarbu izstāde “Sarkans, zaļš un balts”.

Līdz 27. janvārim Mazsalacas pilsētas bibliotēkas Bērnu nodaļā – Ziemassvētku un Jaungada apsveikuma kartīšu izstāde.

Kino

7.decembrī plkst. 18.00 Rūjienas Kultūras centra kino zālē aicinām uz jautru piedzīvojumu filmu visai ģimenei “Circenīša Ziemassvētki”. 10. decembrī plkst. 14.00 filmu aicinām noskatīties Vecates pagasta kultūras centrā. 11. decembrī plkst. 14.00 filma “Circenīša Ziemassvētki” būs skatāma Matīšu Tautas namā, Ēveles Tautas namā un Rencēnu pagasta kultūras namā. Ieejas maksa visās norises vietās ir 3 EUR.

27. un 29. decembrī plkst. 18.00 būs norise kino “Gaisma” Ziemassvētku noskaņās ģimenēm ar bērniem – gan lielus, gan mazus lustīgi sagaidīs un uz kopīgām aktivitātēm aicinās Ziemassvētku vecītis. Pēc jautras izklaides un pārsteigumiem gaidāms svētku seanss animācijas filmai visai ģimenei “Runcis zābakos” (maksas norise).

Balles

17.decembrī plkst. 20.00 Trikātas Kultūras centrā norisināsies “Ziemassvētku vakars pie galdiņiem”. Vakara apameklētājus priecēs deju studijas “Dīva” pārstāvji ar Eiropas un Latīņamerikas dejām, savukārt dejotgribētājiem muzikālo pavadījumu nodrošinās atraktīvā mūziķu apvienība “Zaļā galma kapella”, kuras repertuārā ir šlāgermūzika dzīvā izpildījumā. Grupā spēlē četri profesionāli, pieredzes bagāti, radoši un atraktīvi mūziķi, kuri klausītājus priecē gan ar oriģinālmūziku, gan ar jau labi pazīstamu, tautā iemīļotu dziesmu pievilcīgām aranžijām. Dalības maksa ir 5 EUR, pensionāriem – bez maksas. Vakara omulībai līdzi aicinām ņemt groziņu ar uzkodām.

23.decembrī plkst. 20.00 Lodes pagasta kultūras namā notiks Ziemassvētku koncerts – balle. Ielūdz Lodes Kultūras nama amatierkolektīvi un grupa “Zeļļi”. Koncerts notiks pie galdiņiem. Ieeja ir 3 EUR.

25.decembrī plkst. 22.00 Ēveles Tautas namā notiks Ziemassvētku balle grupas “Vilx” vadībā. Ieeja ir 3 EUR. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 26191238.

30.decembrī plkst. 19.00 notiks Mazsalacas apvienības Gada balle – paldies vārdi, amatiermākslas kolektīvu sveicieni un ballēšanās ar “Vēja runu”. Pieteikšanās un galdiņu rezervācija no 1. līdz 22. decembrim, zvanot pa tālruni 26645713. Biļetes cena ir 15.00 EUR.

30.decembrī plkst. 20.00 Matīšu Tautas namā notiks gadumijas balle ar groziņiem pie galdiņiem. Ieejas maksa ir 5 EUR. Galdiņu lūdzam pieteikt līdz 27. decembrim, zvanot pa tālruni 29457698 vai 29697319.

30.decembrī plkst. 22.00 Burtnieku Kultūras centrā aicinām uz Vecgada balli. Spēlēs grupa “Zēgervaldes trio”. Ieejas maksa ir 3 EUR. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 26499865.

31.decembrī no plkst. 22.00 aicinām uz Jaungada sagaidīšanu Valmieras Kultūras centrā – izklaidējoša programma ar vakara vadītāju Edgaru Žukovski un lustīga balle ar grupu “Papīra lidmašīnas”. Balle būs pie galdiņiem, līdzi aicinām ņemt groziņu. Biļetes cena pie galdiņa ir 15 EUR, ieejas biļete ir 10 EUR.

31.decembrī plkst. 22.00 Naukšēnu Kultūras namā notiks Jaungada sagaidīšanas balle kopā ar grupu “Trešās brigādes Amulets”. Ja vakaru vēlaties pavadīt pie galdiņa, lūdzam pieteikties līdz 29. decembrim, zvanot pa tālruni 29438652. Ieeja ir 7 EUR.

31.decembrī plkst. 22.00 Rūjienas Kultūras centrā notiks Jaunā gada masku balle kopā ar grupu “Lauku muzikanti”. Ieeja ir 7 EUR. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 28676230.

1.janvārī plkst. 00.30 Brenguļu Kultūras namā aicinām uz Jaungada balli kopā ar grupu “Alianse”. Ieejas maksa ir 5 EUR. Galdiņus var rezervēt līdz 29. decembrim, zvanot pa tālruni 25712731.

1.janvārī no plkst. 00.30 Jaungada balle kopā ar grupu “Tauriņdeja” notiks Bērzaines Tautas namā. Ieeja ir 6 EUR.

1.janvārī no plkst. 01.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā notiks Jaungada nakts balle kopā ar grupu “Muiža”. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 27891681 līdz 28. decembrim. Ieeja ir 6 EUR.