Ziemassvētku dāvanām izvēlies Valmieras novada mājražotāju piedāvājumu!

Mājražotāju piedāvājums

Drīz pie durvīm klauvēs Ziemassvētki – gaismas atgriešanās, prieka, smaržu, garšu un dāvanu laiks. Lai atvieglotu rūpes par dāvanu iegādi, aicinām tās iegādāties pie Valmieras novada mājražotājiem! Piedāvājums ir gana bagātīgs. Gardie ražojumi noderēs arī Ziemassvētku mielasta galdam.

Valmieras novadā darbojas vairāk nekā 200 mājražotāju, kuru ražotā produkcija ir ar lielu pievienoto vērtību – radīta no ekoloģiskām sastāvdaļām, godalgota Riga Food izstādēs un lepojas ar Novada Garša medaļām. Mūsu mājražotāji ir izcilu garšu un kvalitātes meistari – gan radot jaunus produktus, gan saglabājot mūsu senču atstātā mantojuma receptes.

Ziemassvētku dāvanām lieliski noderēs gardie ievārījumi, sīrupi, sulas, nektāri un karstie dzērieni, ko iespējams iegādāties dažādos dāvanu komplektos vai sakomplektēt pēc pircēja izvēles. Dāvināšanai un svētku galdam mājražotāji piedāvā vīnus, ko iespējams iegādāties arī dāvanu komplektos kopā ar vietējo ražotāju gardumiem, kā arī citus alkoholiskos dzērienus – liķierus, vermutus, karstvīnus. Bagātīgs ir zāļu tēju piedāvājums un ārstniecības augi dažādos maisījumos. Noteikti noderēs gardie un veselīgie smiltsērkšķu produkti. Garos ziemas vakarus īsinot lieliski noderēs liofilizēti krispi, dārzeņu, čipsi, sukādes, medus.

Gatavojot Ziemassvētku cepešus un ēdienus svētku galdam, būs nepieciešamas garšvielas un garšvielu maisījumi, kaltēti dārzeņi. Svētku garšām dažādību piedos dažādi pesto varianti – klasiskais vai vegānais bazilika, kaltētu tomātu pesto, asā zoste “TOMZO” vai karamelizēti sīpoli un baklažāni. To visu var iegādāties arī dāvanām – sakomplektētus dažādos variantos kopā ar vietējiem gardumiem. Un kāpēc gan Ziemassvētkos nenogaršot kaut ko eksotiskāku? Piemēram japāņu rīsu kūciņas MOCHI ar dažādiem ogu un augļu pildījumiem, kuras var iegādāties kafejnīcā “Jautrais ledus” Rīgas ielā 58, Valmierā.

Valmieras novads ir bagāts ar šuvējām, audējām, adītājām. Arī šie izstrādājumi noderēs Ziemassvētku dāvanām – Vidzemes ziedainās jostas, dažāda izmēra paklāji, kokvilnas trauku paliktņi, cepures ar izšuvumiem, auduma iepirkumu somas, drēbītes, rotaļlietas un aksesuāri mazuļiem.

Labsajūtai un harmonijai, kā arī svētku noskaņas radīšanai iegādājieties vietējo ražotāju vaska sveces, aromātiskās un dekoratīvās sveces. Gan dāvināšanai gan lietošanai noderēs smaržīgas ziepes, ziedes veselībai un krēmi skaistumam no 100 % dabīgām izejvielām, sasaiņoti dāvanu kastītēs.

Lai iegādātos visu iepriekšminēto un vēl daudz citus vietējos ražojumus, jādodas uz tirdziņiem! Mājražotājus pirms Ziemassvētkiem satiksiet tirdziņos – 3. decembrī pirmās Adventes tirdziņā Mazsalacā, 9. decembrī Ziemassvētku tirdziņā pie Valmieras Kultūras centra, 10. decembrī Ziemassvētku andelē Naukšēnos, 16. decembrī Gardu Muti tirdziņā Valmiermuižā un Alvīnes tirdziņā Strenčos, 17. decembrī Rūjienas kultūras centrā, kā arī REKO  tirdziņos ik ceturtdienu Valmieras tirgū. Valmieras novada mājražotāju produkciju var atrast arī Facebook un Instagram platformās, kā arī rakstot un zvanot privāti.

Bet, lai labāk iepazītu ražoto produkciju, decembrī mājražotāji piedāvā arī degustācijas un meistarklases. 2. decembrī Berga Vīns aicina apmeklēt meistarklasi “Cits adventes vainags un vīns”, bet 15. decembrī  Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā “ZTornis” notiks Raganiņas Rijas vadītā priežu ziedes gatavošanas meistarklase. Vaidavas pagasta “Silkalnu” saimniece Zeltīte Kaviere piedāvā dāvanu kartes meistarklasēm: “FitoEtno pastaiga “Silkalnos”” vai pircēja izvēlētā vietā, “Zeltītes Zāļu Zintis” vai “Katram savu zāļu tēju”.

Ziemassvētku svinēšanai AS “Latvijas valsts meži” ik gadu atļauj nocirst vienu eglīti savas mājas rotāšanai. To atļauts cirst meža ceļu un grāvju malās, uz stigām, zem elektrolīnijām vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem. Taču tiem, kam nav iespēja to izdarīt pašiem, piedāvājam eglīšu tirdzniecību Valmierā no 4. decembra līdz 23. decembrim katru dienu no plkst. 9.00-19.00 pie SIA “Liepkalni” ceptuves – veikala, Mazā stacijas ielā 1, tālrunis saziņai 29904995 (Kristīne).

Lai radošs, bagātīgs, priecīgs Ziemassvētku gaidīšanas un dāvanu sarūpēšanas laiks un gandarījums par dāvināšanas prieku Ziemassvētkos!


Ražotājs, kontakttālrunis by VNP