Ziemas mūzikas festivāla otrajā nedēļā – Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu, absolventu un draugu koncerti

Ziemas mūzikas festivāla otrajā nedēļā – Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu, absolventu un draugu koncerti

Pagājušajā nedēļā ar brīnišķīgiem koncertiem Valmierā sākās Ziemas mūzikas festivāls. Tas norisinās visu mēnesi, piedāvājot Valmierā apmeklēt gan profesionālu mūziķu koncertus, gan dzirdēt Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu un skolu draugu sniegumu. Festivāla otrajā nedēļā skanēs Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu, absolventu un draugu koncerti.

Aicinām uz koncertu “Con Brio” (mūzikas valodā – ar degsmi, ugunīgi) 16. janvārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā. Uzstāsies Valmieras novada mūzikas skolu 4.–5.klašu audzēkņi un pūtēju orķestris.

Kā izskatās un izklausās sadarbība, satiekoties mūzikai un vizuālai mākslai, uzzināsim koncertā “Sentimento” (mūzikas valodā – izjusti) 18. janvārī plkst. 17.00 Valmieras 5. vidusskolā. Redzēsim un dzirdēsim Eiropas Komisijas iniciatīvas programmas “eTwinning” projekta “Muzikālais Valmieras novads” dalībnieku – Valmieras Mūzikas skola, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Rīgas 95. vidusskola – sagatavoto pārsteigumu.

Koncertā “Maestoso” (mūzikas valodā – majestātiski, svinīgi) 19. janvārī plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā klātesošos priecēs mūzikas skolu vecāko klašu audzēkņi un absolventi.

Starptautiskā Ziemas mūzikas festivāla nemainīgā devīze ir “Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē”. Taču katru gadu festivāls izskan citādākā gaisotnē, aicinot ikvienam tajā atrast ko sev sirdij tuvu. “Variācijas ziemas nokrāsās” – tā šoreiz varam raksturot festivāla skanējumu, aicinot piedzīvot mūzikas dažādās nokrāsas.

Ziemas mūzikas festivāls norisināsies visu janvāri, piedaloties Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņiem un skolu draugiem. Tāpat ikviens aicināts klātienē piedzīvot profesionālu mūziķu sniegumu, kas ir lieliska iespēja, nebraucot uz galvaspilsētu, tepat atrast un piedzīvot savu muzikālo prieku. Ziemas mūzikas festivāla programma skatāma šeit.