Valmierā nākamvasar ziedēs puķu pļavas

puķu pļavas Valmierā

Jau pāris gadus vasaras pilnbriedā Valmieras novada iedzīvotājus un viesus priecējušas un pārsteigušas krāšņas pļavas ziedu joslas gar ceļmalām pie lauksaimniecībā izmantotajiem laukiem.

Nākamvasar nelielas puķu pļavas ziedēs arī Valmierā. Pilsētas teritorijā vairākās vietās jau tagad – rudenī, notiek zemes sagatavošana to uzfrēzējot. Sagatavotajā augsnē pavasarī tiks iesētas puķu sēklas un vasarā mūs priecēs ziedu pilnas, krāšņas pļavas.

Ideja tiek realizēta sadarbībā ar kooperatīvo savienību VAKS. Kooperatīvs veic gan augsnes sagatavošanu šobrīd, gan nodrošinās sēklu sēšanu pavasarī.

Šādu pļavu ieviešana pilsētvidē ir ne tikai estētisks ieguvums un tā dažādojam pilsētas ainavu. Pļavas, kurās aug daudzveidīgi augi, ir dabiska dzīvotne dažādiem kukaiņiem un mazajiem dzīvniekiem.
Lai pilnvērtīgi baudītu ziedu krāšņumu, pļavas tiks pļautas tikai vasaras beigās pēc ziedu noziedēšanas, sēklu nogatavošanās un izbiršanas, lai ziedu daudzveidība saglabātos ilgtermiņā.

Pirmās vietas, kur nākamvasar redzēsim speciāli iekoptās pļavu joslas, būs Rīgas ielā pie Valmieras Olimpiskā centra, gar Alvila Freimaņa ielu no Rīgas ielas līdz Vidzemes slimnīcai, Cempu ielas rotācijas apļa vidū un starp Burtnieku ielu un A3 apvedceļa rotācijas apli.