Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons un Valmieras novada civilās aizsardzības komisija mācībās “Pilskalns” pilnveido sadarbību militāra apdraudējuma gadījumā

18. janvārī Valmieras novada Kocēnos norisinājās Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona un Valmieras novada civilās aizsardzības komisijas kopējās mācības “Pilskalns”.

Mācības organizēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons un tajās piedalījās Valmieras novada civilās aizsardzības komisijas pārstāvji no valsts un pašvaldību iestādēm.

Mācību “Pilskalns” mērķis ir pilnveidot atbildīgo institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma vai to draudu gadījumā.

Valmierā “Pilskalns” notika jau trešo reizi un mācību laikā tika vingrināta savstarpējā sadarbība krīzes situāciju pārvarēšanā, plānojot rīcību dažādu hibrīdapdraudējuma incidentu novēršanā. Šoreiz mācības “Pilskalns” bija unikālas ar to, ka mācību laikā tika izspēlēts scenārijs, lai attīstītu krīzes vadības menedžmentu.

Pēc mācību uzdevumu izspēles Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona  komandieris pulkvežleitnants Zigmārs Krilovs uzsvēra, ka jau trešo reizi aizvadot šāda veida mācības, tās kļūst aizvien kvalitatīvākas. “Mācības “Pilskalns” liek padomāt, kā sadarbojoties Zemessardzei, valsts un pašvaldību iestādēm, mēs varam viens otru atbalstīt, kā arī apjaust, cik patiesībā mums ir daudz resursu. Kopīgi plānojot rīcību militāra apdraudējuma gadījumā, mēs esam liels spēks,”  pauda Z. Krilovs.

Starpinstitūciju mācības “Pilskalns” Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisinās kopš 2020. gada. Tajās gūtās atziņas liecina, ka kopējas militāro un civilo struktūru mācības ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, kurā viens no mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanās instrumentus krīzes gadījumos.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Komunikācijas daļa
Tālr.28326080
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi