Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera amatā stājies majors Zigmārs Krilovs

5. oktobrī Valmierā, militārajā bāzē “Kaugurmuiža”, norisinājās Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera svinīgā maiņas ceremonija. Tās laikā bataljona komandiera amatā stājās majors Zigmārs Krilovs, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Dmitriju Oreškinu. 

Svinīgo ceremoniju apmeklēja Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns, 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Miezītis, bataljona karavīri, zemessargi, kā arī sadarbības partneri, pašvaldību pārstāvji un aicinātie viesi.

Majors Zigmārs Krilovs dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos sāka 1999. gadā. Līdz šim Krilovs ir dienējis Nodrošinājuma pavēlniecībā, Apvienotajā štābā un NATO Ziemeļaustrumu daudznacionālajā korpusā Ščecinā, Polijā. Militāro izglītību ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kā arī Lietuvā, Igaunijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Starptautisko pieredzi ieguvis Afganistānā 2010. un 2012. gadā. Dienesta laikā saņēmis dažādus Latvijas Nacionālo bruņoto spēku, kā arī starptautiskos apbalvojumus.

“Esmu patiesi lepns stāties Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera amatā. Ņemot vērā manu pieredzi apgādes jomā, ceru, ka varēšu dot savu artavu bataljona attīstībā un pilnveidošanā tieši nodrošinājuma jomā,” teic majors Krilovs.

Līdzšinējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins savus amata pienākumus 22. kaujas nodrošinājuma bataljonā veica no 2018. gada oktobra. Līdzšinējais komandieris pateicas saviem karavīriem un zemessargiem, kuri bija kopā ar vienību un pildīja savus pienākumus ar atdevi, kā arī sabiedrībai par ciešo sadarbību.

“Kas gan būtu militāra vienība bez civilās sabiedrības atbalsta? Es teiktu, ka nekas. Mēs esam civilās sabiedrības turpinājums, tādēļ novērtēju to, ka mums arī ar civilajām institūcijām šo piecu gadu laikā ir izveidojusies un nostiprinājusies ļoti laba sadarbība,” izceļ pulkvežleitnants D. Oreškins.

Zemessardzes 22. Valmieras bataljons dibināts 1991. gada 10. oktobrī. Bataljona devīze ir “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods!”.

Foto: A. Stračinskis

FOTO

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona
Komunikācijas speciāliste
Lelde Krancmane
Tālr.28619184
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi