Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgajās mācības “Ausma” sadarbība tiek stiprināta jau piekto gadu

No 23. līdz 24. maijam Cēsu un Valmieras novadā norisināsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgās mācības “Ausma”, kas notiek jau piekto reizi.

Šogad mācības ir unikālas ar iesaistīto iestāžu skaitu un mācību uzdevumu sarežģītību, jo mācību laikā tiks vingrināta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas spēja sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēt un koordinēt cietušo evakuāciju ar vairākiem helikopteriem uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionāla konflikta gadījumā. Mācības ir praktisks piemērs, kā trenēt iesaistīto institūciju rīcību un gatavību militāra apdraudējuma gadījumā, kā arī stiprināt Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, civilo ārstniecības iestāžu, Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku savstarpējo sadarbību Vidzemē.

Mācību “Ausma” aktīvajā fāzē plānota mācību scenārija izspēle, lai vingrinātu vairāku vienlaicīgi cietušo nogādāšanu civilajās ārstniecības iestādēs. Mācībās piedalīsies 10 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes no visas Latvijas, kā arī Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku helikopteri, kas cietušos nogādās Vidzemes slimnīcā un Cēsu klīnikā.

Kopš 2018. gada Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē notiek plānota un mērķtiecīga Medicīnas rotas attīstība un pilnveidošana. Šajā laikā dienestu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē uzsākuši vairāk nekā 60 praktizējoši mediķi – ārsti, medicīnas māsas, feldšeri, kā arī vairāk nekā 35 karavīri un zemessargi, kuri vēlas apgūt medicīnas prasmes un papildināt jau esošās iemaņas. Jaunajiem un esošajiem medicīnas speciālistiem dienests Medicīnas rotā sniedz iespēju papildus savai specializācijai apgūt militāro medicīnu un spēju strādāt paaugstināta stresa apstākļos, kā arī gūt starptautisku pieredzi strādājot kopā ar sabiedroto bruņoto spēku pārstāvjiem Latvijā un ārvalstīs.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā pa koplietošanas ceļiem pārvietosies militārie medicīnas transportlīdzekļi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transports, kas neizmantos skaņas un gaismas signālus. Mācību laikā Valmieras un Cēsu novadā būs redzama karavīru un zemessargu pārvietošanās un tiks izmantots grims un mulāžas cietušo karavīru lomu atveidojošo personu brūču un traumu atveidošanai. Pagājušajā gadā līdzīgs scenārijs tika izspēlēts Madonas un Alūksnes pusē, kad cietušie ar helikoptera palīdzību tika nogādāti Madonas slimnīcā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Preses pārstāvjus aicinām atspoguļot Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgo mācību  “Ausma” norisi 24. maijā plkst. 12.00 NBS Instruktoru skolas mācību poligonā “Lodes trīsstūris”, Cēsu novada Liepas pagastā, savu dalību piesakot līdz 22. maija plkst. 09.00, rakstot uz e-pastu un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz mācību noslēgumam 24. maijā.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Komunikācijas daļa
Tālr. 28326080
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi