Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē noslēdzies karavīra – glābēja kurss

Valmierā 27. aprīlī noslēdzās karavīra – glābēja kurss, kuru organizēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rota.

Medicīnas rota Valmierā, Mākslinieku ielā 2 karavīra – glābēja kursu organizēja pirmo reizi, pirms tam tas tika organizēts Cēsīs. Kursa organizēšana Medicīnas rotas jaunajā mājvietā, Valmierā ir būtisks atvieglojums, jo kurss norit centralizēti un viss mācību procesa plānošanai un veikšanai atrodas vienuviet.

Šogad karavīra-glābēja kursu apguva arī zemessargi un karavīri no 1. Rīgas brigādes un 3. Latgales brigādes.

Kursa mērķis bija apgūt padziļinātas pirmās palīdzības prasmes, lai karavīrs-glābējs, strādājot bīstamās jeb karadarbības zonās, spētu sniegt palīdzību dzīvībai kritiskos stāvokļos, izmantojot medicīnisko materiālu un medikamentu komplektu. Karavīra-glābēja uzdevums ir nogādāt ievainotos no kaujas lauka līdz drošai zonai un veikt cietušā stabilizāciju, lai cietušie pēc tam tiktu pārvesti uz slimnīcu vai pagaidu militārās medicīnas aprūpes punktu.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi 20 dienu laikā ieguva prasmes, kas kritiskā situācijā palīdzēs glābt cietušo dzīvības. Apmācāmie kursa laikā apguva dažādas sarežģītas medicīniskās manipulācijas, piemēram, sniegt palīdzību amputācijas vai plaušu bojājumu gadījumā, veikt intravenozās injekcijas, aprūpēt kaujas ievainojumus – šautas brūces un sprādzienu izraisītas traumas.

2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš kursa noslēguma ceremonijā atzina, ka bija patīkami pārsteigts sasveicinoties ar kursantiem, varēja dzirdēt entuziasmu, kas nozīmē, ka jaunie speciālisti ir pareizā vietā un pareizā laikā un ar pareizajiem cilvēkiem. “Mans lūgums – nepametiet, neatstājiet novārtā šīs zināšanas, maksimāli cenšaties būt tajās vietās, kur jūs kā karavīrs-glābējs varētu būt noderīgs, pielietojot savas zināšanas,” pauda G. Kauliņš.

Karavīra – glābēja kursu ir iespēja apgūt zemessargiem un karavīriem, kuri pirms tam ir apguvuši pirmo paplašināto palīdzību. Kursu pasniedz Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas zemessargi, kuri ikdienā strādā civilajās medicīnas iestādēs, piemēram, Vidzemes slimnīcā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, dažādās privātpraksēs.

Lai pievienotos Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotai, interesenti ir aicināti rakstīt uz , zvanīt uz tālruni 26518784 vai personīgi ierasties tuvākajā Zemessardzes bataljonā.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Informācijas daļa
Tālr. 29205842
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi