Zemessardze sveic Valmieras novada iedzīvotājus Valsts svētkos

Novembri Latvijā atceramies kā Latvijas neatkarības cīņu mēnesi. 11. novembrī pieminām neatkarības karā kritušos karavīrus, kas īpaši atzīmē Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, bet 18. novembris ir diena, kad godājam un izrādām mīlestību pret mūsu tautas vērtīgāko mantojumu – neatkarīgu Latvijas valsti.

Novembri Latvijā atceramies kā Latvijas neatkarības cīņu mēnesi. 11. novembrī pieminām neatkarības karā kritušos karavīrus, kas īpaši atzīmē Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, bet 18. novembris ir diena, kad godājam un izrādām mīlestību pret mūsu tautas vērtīgāko mantojumu – neatkarīgu Latvijas valsti.

Nedēļa starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu tiek dēvēta par patriotu nedēļu. Tas ir laiks, kad atceramies par valsts vēsturi, neatkarības cenu.  Mūsu uzdevums ir šo mantojumu dāvāt arī nākamajām paaudzēm.

Tuvojoties valsts svētkiem, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris vēl Valmieras novada iedzīvotājiem: “Latvija – mūsu valsts, Tēvzeme. Cienot dzimteni, mēs cienām paši sevi. Veidosim un sargāsim to! Atcerēsimies un nolieksim galvas mūsu tēvu un vectēvu priekšā, pateicoties viņiem mēs dzīvojam brīvā un neatkarīgā valstī. Pacelsim karogus un iedegsim svētku svecītes savos pagalmos, istabās, bet spožāko – savās sirdīs, jo tā veidos mūsu Latviju!”

Svēti, Dievs, šo skaisto zemi,
Tā mums tikai viena ir.
Mums to vairs nav jāiet meklēt
Un no citiem jāatšķir.
Tikai jāsargā un jāmīl
Un tai kalpot, tas ir gods.
Svēti, Dievs, šo skaisto zemi,
Svarīgāko, kas mums dots. (G.Račs)

Latvijas mīlestība un patriotismus jau vairāk nekā 30 gadus vieno Latvijas iedzīvotājus, kuri izvēlējušies pievienoties Zemessardzei. Zemessardze kā lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un valsts teritoriālās aizsardzības pamats dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Aicinām svētkos ikvienam par sevi domāt kā būtisku valsts daļu. Savukārt, tos Valmieras novada iedzīvotājus, kuri vēlas dot ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons aicina pievienoties savām zemessargu rindām, zvanot pa tālruni 1811, rakstot uz e-pastu vai personīgi ierodoties Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljonā Valmierā, Cēsu ielā 54.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona
Komunikācijas nodaļas speciāliste
Lelde Krancmane
Tālr.28619184
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

Fotogrāfijas autors Uģis Brālēns