Zemes stunda Valmieras novadā

Zemes stunda 2023

Jau vairākus gadus Zemes stundas laikā visā pasaulē tiek izslēgtas gaismas gan mājokļos, gan sabiedriskās vietās, lai radītu vienotības brīdi un pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un dzīvās dabas izzušanai. Šogad Zemes stundā 25. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 ikviens ir aicināts atslēgties no ierastās ikdienas un veltīt vienu stundu Zemei. Neatkarīgi no tā, vai tā ir došanās pārgājienā, dabas procesu izzināšana, vakariņu gatavošana no vietēji audzētiem produktiem vai draugu pulcēšana uz Zemes stundas pasākumu, ikviens ir aicināts iesaistīties. Zemes stunda nav tikai viena stunda gadā, kurā simboliski tiek izslēgta gaisma, tas ir aicinājums uz rīcību planētas labā, kurai jāturpinās arī pēc Zemes stundas.

Valmieras novads arī šogad pievienosies Zemes stundas aktivitātēm, tiks izslēgts vairāku publisku ēku izgaismojums un atsevišķās vietās arī samazināts ielu apgaismojums:

  • Mazsalacā jau kā tradīcija  Zemes stundā tiek izslēgts apgaismojums Saieta laukumā un pie Valtenberģu muižas, kā arī apgaismojums tiek izslēgts Skaņkalnes pagasta Lībiešos.
  • Burtnieku apvienībā Zemes stundā būs izslēgts ielu apgaismojums Vecates, Matīšu, Burtnieku, Rencēnu un Ēveles pagastos;
  • Naukšēnu centrā Zemes stundā tiks izslēgts apgaismojums uz galvenajām ielām.
  • Kocēnu apvienībā – Kocēnos, Rubenē, Zilākalnā un Dikļos uz stundu izslēgs ielu apgaismojumu, kā arī tiks izslēgts apgaismojums Kocēnu pamatskolas ēkā;
  • Mazāk pamanāmas, iespējams, būs Zemes stundas aktivitātes Valmierā. Iepriekšējos gados Zemes stundā tika izslēgts Valmieras Mūzikas skolas un Valmieras Kultūras centra ārējai apgaismojums, bet šīm ēkām energotaupības pasākumu ietvaros ārējai apgaismojums ir samazināts jau kopš rudens. Savukārt VJC “Vinda” fasādes apgaismojums tiks izslēgts uz visu nedēļas nogali, no piektdienas vakara līdz pirmdienas rītam.

Aicinām arī iedzīvotājus un uzņēmējus uz stundu 25. marta pievakarē parādīt savu labo gribu planētas labā izslēdzot apgaismojumu vai izdarot kādu citu labu darbu dabai!