“Zelta Mikrofons” balvai nominēts arī Artura Gruzdiņa un “Knīpas un knauķi” albums

“Zelta Mikrofons” balvai nominēts arī Artura Gruzdiņa un “Knīpas un knauķi” albums

17.janvārī svinīgā pasākumā tika izziņoti “Zelta Mikrofons’24” nomināciju piecinieki un sadarbības partneru simpātijas. Kategorijā “Mūzikas albums bērniem” nominēts arī novadnieka Artura Gruzdiņa un grupas “Knīpas un Knauķi” sadarbības projekts “Drošības Festivāls” .

X-Faktors Latvija pirmās sezonas uzvarētāja, rūjienieša Artura Gruzdiņa albums “Drošības festivāls” ir otrais Artura studijas albums un debijas albums bērnu mūzikā. 2022.gada sākumā, vērojot savus bērnus neapdomīgi šķērsojam ceļa braucamo daļu, radās “Dziesmiņa par ielas šķērsošanu”, kas aizsāka drošības tematu un ar sniega bumbas efektu ap sevi pulcēja vēl 10 (kopā 11) kompozīcijas, apvienojoties zem nosaukuma “Drošības festivāls”. Dziesmas ir par tēmām, kas saistītas ar bērnu drošību, piemēram, par drošību pie ūdens, elektrību, uguni un citiem aktuāliem tematiem.

Ieraksts tapis studijā “Lauska” skaņu inženiera Kaspara Bārbala vadībā. Albums miksēts arī Dolby Atmos tehnoloģijā. Lai mūzika skanētu kuplāk, palīgā nāca Knīpas un Knauķi un trīs ierakstu sesijās piešķīra albumam nepieciešamo bērnu mūzikas vieglumu.

Dziesmu mūzikas un vārdu autors ir Arturs, bet ierakstā piedalījušies arī Pēteris Lunde (bungas), Didzis Dalbiņš (taustiņinstrumenti), Dairis Teteris (ģitāra), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristiana Krūskopa (vijole), Artūrs Gailis (alts), Kārlis Klotiņš (čells).

Albuma raksturlielums ir rūpes par mazākajiem, par ģimeni un draugiem, kā arī prieks par cilvēkiem, kuri ir mums apkārt, lai palīdzētu droši notikt visam, kas mums svarīgs.

“Zelta Mikrofons’24” ceremonija notiks 8. martā pasākumu un konferenču centrā “ATTA CENTRE” (Krasta iela 60). Pasākumu vadīs Sanda Dejus un Mārtiņš Spuris un klātienē to iespējams apmeklēt arī skatītājiem. Kā pirmā ceremonijas koncertā izziņota grupas “Singapūras Satīns” dalība, pilna programma tiks izziņota laika gaitā. Biļetes nopērkamas vietnē ekase.lv. Pasākuma tiešraide TV3 ēterā sāksies 8. martā plkst. 21.15 un to varēs vērot arī TV3 Play, tv3.lv un Go3 – pēc ceremonijas ieraksts būs pieejams Go3 “series” sadaļā un TV3 Play.