ZAAO aktualitātes pakalpojumu sniegšanā ārkārtējās situācijas laikā

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, SIA ZAAO turpina klientu apkalpošanu, ievērojot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus savu darbinieku un klientu veselībai.

Sadzīves atkritumu konteineru, šķiroto atkritumu konteineru tukšošana un citi atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi tiek sniegt atbilstoši plānotajam grafikam. EKO kastes daudzdzīvokļu namos tiek tukšotas tikai tad, ja iedzīvotāji paši nevar tās iztukšot pie mājas esošajā iepakojuma konteinerā, šķiroto atkritumu kastes biroju iekštelpās netiek tukšotas. Saņemot nolietotas elektrotehnikas savākšanas pakalpojumu, tā jānovieto iepriekš sarunātā, brīvi piebraucamā vietā ārpus savas dzīvojamās vai darba telpas.

ZAAO birojs Valmierā, Rīgas ielā 32 strādā epidemioloģiski drošā vidē un aicina klientus izmantot attālināto konsultāciju iespējas. Pakalpojumu līgumus var pieteikt pa tālr. 64281250 vai epastā: vai www.zaao.lv zem pogas Pieteikt pakalpojumu.

Informācija par plānoto pakalpojumu sniegšanas grafiku un norēķiniem pieejama klientu elektroniskajā sistēmā www.zaao.lv zem pogas Klientiem. Līgumu noslēgšana tiek kārtota ar Latvijas Pasta starpniecību vai caur elektroniskā paraksta sistēmu.

Īpašas nepieciešamības gadījumā, izvēloties klātienes apmeklējumu, tas iespējams iepriekš piesakoties pa tālr. 64281250 un apmeklējuma reizē uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

ZAAO darbības reģiona 21 EKO laukums turpina ikdienas darbu, nodrošinot iedzīvotājiem dažādu pārstrādei derīgu materiālu nodošanu.

EKO laukumos klientu konsultācijas iespējamas tikai to āra teritorijās, jaunus līgumus iespējams slēgt tikai attālināti, sazinoties ar ZAAO biroju Valmierā pa tālr. 64281250 vai e-pastā: . EKO laukumos pašlaik nav iespējams norēķināties par pakalpojumiem ar skaidru naudu, piemēram, par atvestajiem būvniecības, zaļajiem, lielgabarīta atkritumiem.

  1. EKO laukumos bez maksas var nodot pudeļu un burku, logu stiklu, papīru, kartonu, noteikta veida polimērus, PET pudeles, metālu, lietošanai derīgus apavus un tekstila izstrādājumus, kā arī nolietotu sadzīves elektrotehniku. 
  1. Ierobežotā apjomā iespējams nodot vieglo automašīnu riepas (līdz 4 gab. no viena iedzīvotāja gada laikā), luminiscentās spuldzes (līdz 10 gab. gadā no vienas mājsaimniecības), krāsu iepakojumu (līdz 10 litri gadā no vienas mājsaimniecības).

  2. Iedzīvotājiem, kuriem ir tiešais līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ir iespēja lielgabarīta un būvniecības atkritumus nodot ar pēcapmaksu. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem minēto atkritumu nodošanas iespējas jārisina ar savu māju apsaimniekotājiem, kuri sazinās ar ZAAO par pakalpojuma veidiem. Iedzīvotājiem, kuri līdz šim nav ZAAO klienti, lielgabarīta un būvniecības atkritumu nodošana EKO laukumos jāatliek uz laiku, kamēr valstī uzlabosies epidemioloģiskā situācija.

  3. BIG-BAG maisus klienti, kuriem ir līgums ar ZAAO, var saņemt EKO laukumos, bet klientiem, kuriem līguma nav, izsniegšanas nepieciešamība ir iepriekš telefoniski jāsaskaņo ar ZAAO Valmieras biroju pa tālr.29225862, vienojoties par to izsniegšanas vietu un laiku.
     
  4. EKO laukuma, kas atrodas Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, apmeklējums iepriekš jāsaskaņo pa tālruni 28394140 (darba dienās darba laikā no plkst.8.00 līdz 17.00). Maksājumi šajā laukumā iespējami ar maksājuma karti.

Apmeklējot EKO laukumus obligāti jālieto mutes un deguna aizsargmaskas! Visi materiāli jānodod ieturot 2 m distanci no EKO laukuma pārziņa un nosaucot nepieciešamos reģistrācijas datus.

Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” (URDA) savus pakalpojumus piedāvā epidemioloģiski drošā vidē un ievērojot valstī noteiktās prasības. Pieejamas klātienes apmācības nelielās grupās, pārsvarā izmantojot URDA mācību infrastruktūras āra teritoriju. URDA piedāvā arī attālinātās nodarbības gan skolēnu grupām, gan pieaugušajiem. Pieteikšanās attālinātajām nodarbībām rakstot uz e-pastu:

Papildus vēršam uzmanību, ka medicīniskie atkritumi un individuālās aizsardzības līdzekļi nedrīkst nonākt šķirošanas konteineros! Mājsaimniecībām, kurās ir slimnieki ar vīrusu “Covid-19” – atkritumus jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā, iesaiņotus dubultā aizsietā maisā.