ZAAO akcijas laikā nodotas gandrīz 70 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu

ZAAO akcijas laikā nodotas gandrīz 70 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu

No 15.marta līdz 30.aprīlim notika SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta nolietotās elektrotehnikas un bateriju vākšanas akcija “Sper EKO soli”, kuras laikā, ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos bez maksas varēja nododot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra sadzīves elektrotehniku un baterijas.


Akcijas laikā savāktas 68.8 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu un 448 kg baterijas.


Lai arī nolietotās elektrotehnikas nodošana EKO laukumos bez maksas tiek nodrošināta ikdienā, akciju laikā nodotais konkrētā atkritumu veida apjoms pret vidējo apjomu mēnesī pieaug. Akcijas laikā aizpildīti 3788 kuponi. Salīdzinot ar pirmo akcijas rīkošanas reizi 2014.gadā, akcijas dalībnieku skaits pieaudzis par aptuveni 70% – 2014.gadā tika aizpildīti 1090 kuponi.


Akcijas dalībnieki nodeva gan nolietotu virtuves tehniku – sulu spiedes, ledusskapjus, mikserus, tosterus, kafijas automātus, gan datorus, printerus, šujmašīnas, sildītājus, telefonus, atskaņotājus, veļas mazgājamās mašīnas, kā arī dažādas citas dažādu izmēru elektriskās un elektroniskās iekārtas.
Vislielāko atsaucību akcija guva Smiltenes, Valmieras, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Krimuldas, Alojas un Strenču EKO laukumos.


Nolietotā elektrotehnika ir vērtīga otrreizējā izejviela jaunu preču ražošanai. Jāatceras, ka nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas, tāpat kā baterijas, satur arī cilvēkiem un dabai kaitīgas vielas, tāpēc tās nedrīkst nonākt dabā un tās nav atļauts ievietot sadzīves atkritumu konteineros.
Savāktā nolietotā sadzīves elektrotehnika tiek sašķirota atbilstoši kvalitātes prasībām un nodota pārstrādes uzņēmumiem.

Atgādinām, ka EKO laukumos arī ikdienā bez maksas iespējams nodot neizjauktu nolietoto elektrotehniku. Ja nav iespējas nogādāt elektrotehniku uz EKO laukumu pašiem, ZAAO piedāvā nolietotās sadzīves elektrotehnikas savākšanu no mājsaimniecības vai uzņēmuma adreses – izmantojot šo pakalpojumu, neatkarīgi no nododamo priekšmetu skaita, ir jāmaksā tikai vienreizēja transporta maksa 4.60 EUR. Pieteikumi tiek pieņemti pa tālruni 64281250 vai e-pastā .

Starp akcijas dalībniekiem tika izlozētas balvas – 2 grīdas tīrīšanas roboti, kurus ieguva:
Saulkrastu EKO laukuma apmeklētājs Ainārs Pūce un
Smiltenes EKO laukuma apmeklētāja Gunta Pētersone.

Elektroniskās sporta aproces ieguva:
Apes EKO laukuma apmeklētāja Anita Harju,
Alojas EKO laukuma apmeklētājs Ēriks Balodis,
Cēsu Lapsu ielas EKO laukuma apmeklētāja Lauma Zīle Tabūne,
Cēsu Bērzaines ielas EKO laukuma apmeklētāja Tamāra Grīzane,
Daibes EKO laukuma apmeklētājs Normunds Račāns,
Jaunpiebalgas EKO laukuma apmeklētājs Vairis Pētersons,
Krimuldas EKO laukuma apmeklētājs Imants Dzers,
Līgatnes EKO laukuma apmeklētāja Ingrīda Kreitāle,
Limbažu EKO laukuma apmeklētājs Jānis Barkovskis,
Mazsalacas EKO laukuma apmeklētājs Pēteris Jērcītis,
Raunas EKO laukuma apmeklētāja Liene Pavlovska.
Rūjienas EKO laukuma apmeklētāja Inga Jekale,
Salacgrīvas EKO laukuma apmeklētājs Kaspars Vinklers,
Saulkrastu EKO laukuma apmeklētājs Kārlis Frišenbrūders,
Smiltenes EKO laukuma apmeklētājs Artis Roķis,
Strenču EKO laukuma apmeklētāja Elīna Kuplā,
Taurenes EKO laukuma apmeklētāja Velga Berķe,
Valmieras Beātes ielas EKO laukuma apmeklētāja Žanna Metus,
Valmieras Dzelzceļa ielas EKO laukuma apmeklētājs Einārs Šulcs,
Valkas EKO laukuma apmeklētāja Aiga Daine.

Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste