Z.Kalniņa-Lukaševica un delegācija piedalīsies Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rudens sesijā Strasbūrā; uzmanības centrā – Ukrainas bērni

Saeimas priekšsēdētājas biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica un viņas vadītā delegācija līdz 12. oktobrim uzturēsies Francijas pilsētā Strasbūrā, kur piedalīsies asamblejas rudens sesijā.

Sesijas ietvaros otrdien, 10. oktobrī, Saeimas priekšsēdētājas biedre kopā ar asamblejas viceprezidenti un Ukrainas delegācijas pārstāvi Olenu Homenko (Olena Khomenko) atklās Latvijas un Ukrainas kopīgi organizētu pasākumu “Ar saknēm izrautie bērni: kā Krievijas Federācija deportē ukraiņu bērnus un izdzēš viņu nacionālo identitāti”.

Pasākuma ietvaros plānots demonstrēt to ukraiņu bērnu, kuri atgriezušies mājās pēc deportācijas, videoliecības, kā arī uzklausīt šobrīd Latvijā dzīvojošā Jevhena Meževija (Yevhen Mezhevyi) pieredzes stāstu par ģimenes atkalapvienošanos pēc tam, kad viņš Ukrainā tika apcietināts, bet viņa trīs bērni – deportēti uz Krieviju.

Latvijas un Ukrainas delegāciju rīkotā pasākuma ietvaros plānota arī paneļdiskusija par šī brīža situāciju, cīnoties par uz Krieviju pretlikumīgi aizvesto Ukrainas bērnu atgriešanu ģimenēs vai pie likumīgajiem aizbildņiem. Diskusijā arī tiks vērsta uzmanība uz Krievijas pastrādātajiem starptautisko humanitāro, cilvēktiesību un krimināltiesību pārkāpumiem, nolaupot un aizvedot bērnus no Ukrainas.

Sesijas laikā tās dalībnieki varēs iepazīties ar Ukrainas bērnu, kas pēc Krievijas Federācijas veiktās deportācijas atgriezušies mājās, stāstiem un zīmējumiem arī īpašā izstādē. Tiek lēsts, ka uz Krieviju ir izvesti vismaz 19 000 bērnu, bet atgriezušies vai izglābti tikai aptuveni 300 bērni.

Trešdien, 11. oktobrī, asamblejas rudens sesijas dalībniekus uzrunās Latvijas ārlietu ministrs un Eiropas Padomes Ministru komitejas vadītājs Krišjānis Kariņš. Latvija līdz 16. novembrim ir prezidējošā valsts Eiropas Padomes Ministru komitejā.   

Līdz 13. oktobrim Strasbūrā notiek Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rudens sesija, kura pulcē parlamentāriešus no 46 dalībvalstīm. Latviju tajā pārstāv delegācijas vadītāja Z.Kalniņa-Lukaševica, vadītājas vietnieks Edmunds Cepurītis, pastāvīgais pārstāvis Andris Bērziņš un pastāvīgo pārstāvju aizstājēji Ināra Mūrniece, Ričards Šlesers un Aiva Vīksna.

Informācija sagatavoja:

Saeimas Preses dienests

Tālr.: 67087218, mob.: 26184007

E-pasts: