VUGD piedalīsies SIA “Latvijas propāna gāze” rīkotajās mācībās

Šodien, 10. augustā, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Latvijas propāna gāze” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Cempu ielā 12, Valmierā.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, kā arī izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka, veicot 50 litru gāzes balonu uzpildīšanu ar sašķidrināto naftas gāzi (propāns/butāns), plīst gāzes balonu uzpildes posteņa gāzes pievadcaurule, noplūst un aizdegās gāze. Objektā tiek izsludināta trauksme.

Mācībās piedalīsies VUGD, Valsts vides dienesta, pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un SIA “Latvijas propāna gāze” pārstāvji.

Uz mācību norises vietu operatīvie transportlīdzekļi dosies kā uz īstu izsaukumu un atradīsies uzņēmuma teritorijā, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Mācību organizatori, atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā radītajām neērtībām.

Plašākai informācijai:

Ilze Dāme-Birziņa

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta

Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Tel.: 25649440; e-pasts: