VUGD piedalās kooperatīvās sabiedrības “VAKS” Valmieras filiāles rīkotajās praktiskajās civilās aizsardzības mācībās

ugunsdrošība

Ceturtdien, 21. jūlijā, plkst. 10.00 kooperatīvās sabiedrības „VAKS” Valmieras filiālē Valmierā, Mūrmuižas ielā 18,  notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, kā arī izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka graudu kaltē kaltēšanas laikā notiek produkcijas aizdegšanās. Ugunsgrēkam izplatoties, aizdegas blakus esošā noliktava, kurā tiek uzglabāti augu aizsardzības līdzekļi. Notikumā ir cietuši cilvēki.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Neatliekamas medicīniskās palīdzības dienesta, Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, kā arī kooperatīvās sabiedrības „VAKS”  pārstāvji. Mācību ietvaros tiks izmantotas dūmu sveces, kā arī tiks iedarbināta objekta trauksmes un apziņošanas sistēma.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas par iespējamo satraukumu un operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem VAKS KS Valmieras filiāles apkārtnē!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem nebūs iespējams klātienē vērot mācību norisi!

Informē: Sandra Vējiņa

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore