VSIA “Strenču PNS” rezidente psihiatrijā dr. Zanda Laura Šķiņķe dalās prezentācijā par atkarību un līdzatkarību

Dr. Zanda Laura Šķiņķe

9. janvārī Slimnīcas Pacientu klubā notika rezidentes psihiatrijā dr. Zandas Lauras Šķiņķes prezentācija Slimnīcas darbiniekiem par tēmu “Atkarība un līdzatkarība”.


Rezidente savā prezentācijā pievērsa uzmanību ne tikai klīniskajai perspektīvai, bet arī sociālajai un kultūras kontekstam, kādā atkarības attīstās un, kā tās ietekmē indivīda dzīvi darbā un ģimenē. Viņa dalījās ar piemēriem par to, kā atkarība un līdzatkarība var radīt sasprindzinājumu, nogurumu un samazinātu darba efektivitāti, tādējādi ietekmējot kopējo labbūtību.


Pēc prezentācijas pāris slimnīcas darbinieki dalījās ar savām personīgajām pieredzēm un uzskatiem par atkarību un līdzatkarību. Tas apliecina šīs tēmas aktualitāti un vajadzību pievērst tai uzmanību, lai nodrošinātu veselīgu un drošu darba vidi visiem darbiniekiem.


Rezidente uzsvēra, ka izpratne par atkarību un līdzatkarību ir būtiska, lai veicinātu labklājību un veselību vispārīgi kopumā cilvēku dzīves. Viņa aicināja slimnīcas darbiniekus pievērst vairāk uzmanības šai problēmai, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt pasākumus (piemēram, veikt paštestu www.esibrivs.lv), lai atbalstītu labklājību un veicinātu veselīgu vidi sev apkārt.

Informāciju sagatavoja:

Alise Seile,

VSIA “Strenču PNS”