VPDK “Pūrs” uzsāk savu pirmo sezonu

2023.-2024. gada sezonu Valmieras Kultūras centra paspārnē uzsāk D kvalitātes grupas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Pūrs”, kas izveidots, apvienojot labāko no saviem priekšgājējiem – “Agrās Rūsas” un “Pastalnieki”. Tā vadība uzticēta Jānim Psjukam.

“Kad 2022. gada janvārī nolēmām par abu vidējās paaudzes kolektīvu apvienošanu, tas bija savā ziņā izdzīvošanas jautājums pēc pandēmijas radītās pauzes, kad sastāvi bija novājināti. Daudzi bija atraduši sev citas nodarbes, un nebija skaidrs, cik un vai vispār viņi atgriezīsies dejās. Apvienotā sastāva izveide bija veiksmīgs risinājums, un tādā formātā arī piedalījāmies koncertos, divās skatēs un šovasar notikušajos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos. Taču pēc tiem bija jārod risinājums šim formātam, kas it kā bija viens kolektīvs, tomēr patiesībā divi. Pašu dejotāju vairākuma lēmums bija meklēt jaunu, apvienojošu nosaukumu, saglabājot cieņu pret abiem kolektīviem, no kuriem viņi nākuši. Tā tapa mūsu “Pūrs”,” pauda vadītājs Jānis Psjuks.
Kolektīva nosaukums tika izraudzīts, apkopojot dejotāju idejas un vīzijas. Kopumā sarunu ceļā izkristalizējās vairāk nekā 70 piedāvājumi, virknējot vārdus un to salikumus par visdažādākajām tēmām. Demokrātiskā balsojumā divās kārtās vislielāko atsaucību ieguva nosaukums “Pūrs”, kas simbolizē ilgākā laika posmā iekrāto kultūras vērtību, atmiņu un iespaidu kopumu kā sniegto mantojumu no abiem kolektīviem, turklāt burtu salikums veiksmīgi apvieno “Pastalniekus” un “Agro Rūsu”.
“Mēs nesākam no baltas lapas, bet tikai citādākā formātā un ar to mantojumu, ko gadu gaitā iekrājuši un mums nodevuši “Agrās Rūsas” un “Pastalnieku” cilvēki. Šie divi ir saplūduši un saauguši, lai virzītos tālāk vienoti, un mūsu pienākums ir turēt cieņā šo kolektīvu radīto vēsturi un vērtības, kuras liekam savā pūrā un dodamies uz priekšu,” sacīja Jānis Psjuks.
VPDK “Pūrs” pirmais lielais notikums sagaidāms jau 21. oktobrī, kad uz Valmieras Kultūras centra skatuves pulcēs savus draugu kolektīvus. Savukārt sezonas atklāšanas mēģinājums notiks otrdien, 5. septembrī, plkst. 20:00, Valmieras Kultūras centrā, un uz to laipni aicināti arī jaunie dejotāji. Turpmāk mēģinājumi notiks otrdienās un piektdienās, plkst. 20:00. Neskaidrību gadījumā interesenti aicināti sazināties ar kolektīva vadītāju Jāni Psjuku (26109328).