VNĪ: Valmieras drāmas teātrim demontē jumtu “black box” zāles izveidei

Valmieras drāmas teātrim demontē jumtu “black box” zāles izveidei

“VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadībā sākta Valmieras drāmas teātra trešā stāva jumta demontāža vietā, kur paredzēta “black box” zāle. Demontāžas darbus jaunās zāles izbūves vietā paredzēts veikt līdz martam, lai turpinātu jaunizbūvējamo konstrukciju izbūvi,” atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Valmieras drāmas teātra energoefektivitātes paaugstināšanas projektu pilnsabiedrība SBSC uzsāka 2021.gada oktobrī. Līdz šim teātrī ir veikti plaši demontāžas darbi: pagrabstāvā demontētas grīdas un starpsienas, pirmajā stāvā demontēta piebūve, pabeigta divu kāpņu telpu konstrukciju demontāža, sešu stāvu augstumā. Uzsākta konstrukciju stiprināšana kā arī uzsākta pāļu izbūve un veikti citi sagatavošanās darbi jaunu konstrukciju izbūvei.

“Esam pateicīgi, ka izdevās vienoties ar VNI un būvniekiem, un būvdarbu norise nav apturējusi aktieru mēģinājumus un teātra izrāžu norisi, jo daļā teātra ēkas mēs varam turpināt darbu. Kopš janvāra izrādes mājās atkal var notikt teātra Apaļajā zālē, kaut skatītājiem jārēķinās ar zināmām neērtībām un ieeju gandrīz cauri būvlaukumam – šī organizēšana ir izaicinājums ikvienam iesaistītajam, un prasa lielu sapratni un pietāti vienam pret otra darbu. Es ceru, ka galarezultāts 2023. gada sākumā mūs visus iedvesmos – vispirms jau skatītājus, kas mūs nepamet arī vissarežģītākajos laikos”, norāda Valmieras drāmas teātra direktore Evita Ašeradena.

Šobrīd norisinās ne tikai trešā stāva jumta demontāžas darbi, kurus pabeigs līdz martam, bet arī jaunu konstrukciju izbūve, kas sevī ietver nesošo kolonnu atrakšanu, lai veiktu to stiprināšanas darbus. Pēc projekta noslēguma tās balstīs jauno, moderno “black box” zāli, kādas šobrīd nav teātra rīcībā. “Projekta galvenais mērķis ir paaugstināt teātra energoefektivitāti, stiprināt esošās ēkas konstrukcijas un izbūvēt jaunas, kā arī uzlabot ēkas tehnisko stāvokli, vides pieejamību un ugunsdrošību, vienlaikus pielāgojot telpas aktieru mēģinājumu vajadzībām,” norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Teātra rekonstrukcijas projektu izstrādājis arhitektu birojs “Sestais stils”. Projekts kopējās būvdarbu izmaksas ir 6,5 miljoni eiro un darbi tiks pabeigti 2023.gada sākumā.

VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu 223 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 400 ēku un būvju nekustamajiem īpašumiem ar 1100 ēkām 1,02 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 3600 zemes īpašumu 9,6 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.

Informāciju sagatavoja: VAS „Valsts nekustamie īpašumi”