VNF piešķir 1900 EUR Kauguru pamatskolas jauniešu idejām

Jauniešu idejas gūst atbalstu

Šogad Valmieras novada fonda (VNF) un Valmieras Gaujas Krasta vidusskolas – attīstības centra kopīgi izsludinātajā konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2023” jauniešu grupas varēja iesniegt savas lieliskās idejas! Kauguru pamatskolas jaunieši un to pārstāvji šogad bija visčaklākie – visas trīs iesniegtās kauguriešu idejas ir guvušas atbalstu no fonda 1900 EUR apmērā!

Lai skolas iekštelpās rudens un ziemas laiks tiktu pavadīts jēgpilni un mērķtiecīgi, projektā “Ārtelpa!” jaunieši kopā ar skolotāju Mārīti Bisnieci un vecākiem darinās mēbeles no koka paletēm. Lai aktīvāka sēdēšana uz tām, Kauguru pamatskolēni gatavos arī dažādas āra spēles. Savukārt pavasarī notiks darināto mēbeļu un spēļu atklāšana ar āra telti, kas turpinās pulcēt jauniešus un skolotājus arī citos pasākumos.

Viena no spēlēm, ko jaunieši paši veidos, ir kornhols. Projektā “DEMOKRĀTISKĀKĀ SPĒLE – KORNHOLS! Spēlē visi!” jaunieši izveidos sešus kornhola galdus un sašūs arī spēles ekipējumu, iesaistot vecākus un citus domubiedrus. Idejas iesniedzējs Kristians Daniels Brusovs uzsver, ka šī ir lieliska iespēja kopīgai laika pavadīšanai gan ar draugiem, gan ģimeni, kurai nav vajadzīgs iepriekš sagatavoties – šo spēli var spēlēt gan vecmāmiņa labākajos gados, gan četrgadīgs mazdēliņš!

Kopā ar skolotāju Lindu Saktiņu – Plūmi jaunieši skolas pagalmā zīmēs arī paliekošas spēles uz asfalta projektā “Nāc, uzspēlēt!”, lai mudinātu jauniešus iespējami vairāk pavadīt starpbrīžus un brīvo laiku svaigā gaisā. Asfalta spēles palīdzēs bērniem un jauniešiem apgūt arī skaitļus, alfabētu, kā arī trenēt roku un kāju veiklību.

Ja arī Tev, lasot šīs Kauguru pagastā plānotās idejas, ir radušās savas, kas ir vērstas uz sabiedrisko labumu, rada jaunas iespējas vai risina aktuālu problēmu un veicina iedzīvotāju līdzdalību un līdzatbildību, droši tās iesniedz fonda aktuālajā konkursā “Sev, tev, novadam” līdz pat šī gada 10. novembrim. Plašāka informācija: www.vnf.lv.

Informāciju sagatavoja:


Gundega Siliņa,

Valmieras novada fonds