Virtuālos piedzīvojumos aizvadīta robotikas nometne “DIGIROBO”

Pagājušajā nedēļā Valmieras tehnikumā noslēdzās jau trešā robotikas nometne “DIGIROBO”. Tās laikā pusaudži apguva programmēšanu, meistaroja robotus, paviesojās virtuālās realitātes pasaulē, asināja prātus erudīcijas spēlēs un vairoja spēkus sportiskās aktivitātēs.

Robotikas nometne norisinājās no 16. līdz 20. augustam, un tajā piedalijās 15 jaunieši 13-16 gadu vecumā. Tās laikā robotikas entuziasti Valmieras tehnikuma mācībsēku uzraudzībā nodarbojās ar WEX robotu konstruktoru būvniecību – tie māca STEM pamatus un ļauj uztvert kodēšanu un inženieriju. Jaunieši apguva arī MakeBlock Ultra robotu programmēšanu scratch vidē. Rūpēs par daudzpusīgu personību izaugsmi, nometnes dalībnieki paplašināja redzesloku Ērika Palkavnieka vadītās viktorīnās un piedalījās virtuālās realitātes šovos. Netika aizmirstas arī sportiskām aktivitātēm, kas ir īpaši svarīgas fiziskās veselības stiprināšanā – notika azartiskas orientēšanās spēles un sporta nodarbības svaigā gaisā. Noslēguma dienā jaunieši izbaudīja virtuālās realitātes spēles, kā arī uz vietas gatavotas picas, daloties iespaidos par nometnē piedzīvoto, kur spilgtākās sajūtas gūtas robotu būvniecībā un virtuālajos šovos.

Robotikas nometnes “DIGIROBO” mērķis bija rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnoloģijām, kā arī sniegt jauniešiem ieskatu daudzveidīgajā mehanotronikas un digitalizācijas pasaulē. Attīstīt jauniešiem prasmes būvēt un programmēt WEX un MakeBlock Ultra robotus. Caur nometnes nodarbībām veicināt jauniešos mērķtiecīgu profesijas izvēli inženierzinātnēs.

Nometni organizēja Valmieras tehnikums ar Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.

Informāciju sagatavoja:
Liene Bergmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Facebook, Instagram.