Vienpadsmit labdarības virtuves ziemu sagaidīs ar efektīvāku un taupīgāku aprīkojumu

Vienpadsmit labdarības virtuves ziemu sagaidīs ar efektīvāku un taupīgāku aprīkojumu

Jau vienpadsmit labdarības virtuves šī gada ziemu sagaidīs ar jaunu – efektīvāku un saimnieciski racionālāku – aprīkojumu. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu iegādātās iekārtas ļaus gan ietaupīt komunālajiem maksājumiem paredzētos līdzekļus, gan arī raitāk organizēt maltīšu pagatavošanu krīžu skartajiem ļaudīm.

Dažādus uzlabojumus veikušas labdarības virtuves Rīgā, Smiltenē, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Bauskā, Varakļānos, Iecavā un Liepājā. Tajās bieži vien dienas vienīgo silto maltīti saņem tūkstošiem mazaizsargātu personu. Šīs virtuves mēnesī izsniedz vismaz 35 000 siltas maltītes bezmaksas porciju.

Lai saimniekošana kļūtu raitāka un taupīgāka, Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts sniegts nokalpojušo virtuves iekārtu nomaiņai, remontdarbiem, inventāra un mēbeļu iegādei. Uzlabojumiem piešķirts 62`830 eiro liels fonda finansējums programmas “Maizes rieciens – atbalsts labdarības virtuvēm” ietvaros.
Pārsvarā labdarības virtuves iegādājas jaunu virtuves tehniku, piemēram, elektriskās vai gāzes plītis, saldētavas, gaļas maļamās mašīnas, mikserus, katlus, pannas, termosus, virtuves mēbeles, traukus. Vairākas virtuves veikušas arī kosmētisko remontu un iegādājušās mēbeles.

Stiprinot bezpeļņas organizāciju centienus palīdzēt mazaizsargātajiem ļaudīm, Borisa un Ināras Teterevu fonds nākamo pieteikšanos finansējumam programmā “Maizes rieciens – atbalsts labdarības virtuvēm” (www.maizesrieciens.lv) plāno izsludināt 2023. gada sākumā.

Aicinām aplūkot:

Par Borisa un Ināras Teterevu fondu. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstīto labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāk: www.teterevufonds.lv.

Informāciju sagatavoja:
Diana Bogdanova, Labdarības projektu vadītāja
26 435 463,