Vienoti mūzikā

Universum mūzikas skolas un Nõo mūzikas skolas draudzības koncerta dalībnieki

Muzikāli krāsains un ievziedu smaržā tīts Universum mūzikas un mākslas vidusskolas Lielajā zālē izskanēja Universum mūzikas skolas un Nõo mūzikas skolas draudzības koncerts.

Jaunie mūziķi ar savu uzstāšanos radīja svētku sajūtu un priecēja klausītājus. Jāuzteic visi koncerta dalībnieki.

Koncertu atklāja Universum mūzikas skolas audzēkņi – Emīls Čečiņš, brāļi Džonatans un Kristiāns Vētras, māsas Amālija un Polianna Vatuļinas, Ketija un Vikija Petrovas, Līva un Lote Miķelsones, Tobias Vatuļins un Pēteris Ciršs, koncertmeistares Gunta Siliņa un Anitra Rause. Audzēkņus koncertam sagatavoja skolotāji Anna Spalviņa, Ilze Petrovska, Ritma Pētersone-Cepīte, Vigo Račevskis/Daniēls Groza un Aivars Cepītis.

Koncerta turpinājumā muzicēja viesi – Nõo mūzikas skolu pārstāvēja orķestris, saksofonu ansamblis un solisti. Nõo mūzikas skolas direktore un orķestra diriģente Kälin Virgo priecājās par saulaino pavasara dienu un atzina, ka šī orķestrim ir pirmā Eiropas tūre un tik lielā zālē viņi spēlē pirmo reizi. Klausītājus patiešām aizkustināja saksofona ansambļa atskaņotā ukraiņu komponista Miroslava Skorika elēģiskā un emociju raisošā Melodija, orķestra atskaņotie skaņdarbi no filmām, kā arī jauno pianistu pārliecinošā uzstāšanās.

Sociālā uzņēmuma Izglītības un attīstības centrs Universum valdes priekšēdētājs, ilggadējs skolas direktors Andis Apsītis klātesošajiem pastāstīja par Latviju, atklājot dažādus interesantus faktus par garīgām vērtībām, kas vienojušas un joprojām vieno abas kaimiņvalstis, draudzes un skolas kopīgo ceļu izglītībā, kā arī izskaidroja skolas devīzi – dievbijība, raksturs, izcilība.

Igauņu draugi pirms koncerta gida, Valmieras Drāmas teātra aktiera Janusa Johansona pavadībā, apskatīja Valmieras vecpilsētu un Sv. Sīmaņa baznīcu. Paldies Janusam Johansonam par atsaucību!

Pēc koncerta bija sadraudzības brīdis, kurā, baudot cienastu, risinājās draudzīgas sarunas. Satikšanās mūzikā turpināsies, nākamgad tiksimies atkal.

Paldies skolas direktoram Andis Apsītim, visiem koncerta dalībniekiem un organizatoriem – direktora vietniekam saimnieciskajā darbā Danielam Mednim, metodiķei Anitrai Rausei un tikšanās idejas autoram skolotājam Aivaram Cepītim par muzikālo pavasara dienu!

Lai visiem skaists pavasaris!

Informāciju sagatavoja:
Ritma Pētersone-Cepīte, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas skolotāja