Vidzemes sporta asociācijai Viļņas kausa airēšanas slalomā trofejas

Airēšana

Sestdien, 1.oktobrī Valmieras novada airēšanas slaloma sportisti, tostarp tikko par valsts čempioniem kļuvušie, devās mēroties spēkiem uz Lietuvu. Vokes upes trasē Griģišķē norisinājās starptautiskā Viļņas kausa izcīņa un Lietuvas Jaunatnes līgas sacensības. Latvijas čempioni Ritvars Celmiņš un Matīss Sils šīgada uzvaru skaitu papildināja ar mūsu brāļu tautas galvaspilsētas triumfa trofejām un godalgots starts arī Lauritam Valtenbergam Egelandam un Kasparam Pakeram.

Bezprecedenta konkurencē, kādā Latvijas airēšanas slalomisti šoruden ārzemēs sacentušies, K1 laivu klasē vīriešiem, Ritvaram Celmiņam un Kasparam Pakeram Viļņas kausa absolūtajos rezultātos esot 1. un 2. ailē, Vidzemes sporta asociācijai dubultas gaviles. Vēl junioru gados esošajam komandas biedram Matīsam Silam, nevis aizraujoties ar Latvijas čempiona titula eiforiju, bet pierādot, ka mūsu valsts līdera statuss viņam nav nejaušs, goda pjedestāla virsotne C1 laivu klasē vīriešiem.

Vienlaicīgi, piedaloties Lietuvas Jaunatnes airēšanas slaloma līgā, Matīss Sils uzvarēja C1 laivu klases vīriešiem U18 vecuma grupā. Lauritam Valtenbergam Egelandam bronza K1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā, kur virknes pirmā trijnieka sāncenšu sniegums tikai vienas sekundes robežās.

2022. gada Latvijas airēšanas slaloma sacensību sezona noslēgsies 22. oktobrī, kad visu trīs Baltijas valstu sportistu cīņas norisināsies Bauskā, Mēmeles upes Lejas dzirnavu plostu ceļa trasē.

Foto autors: Ivar Hütt

Fotoattēlā:    Ritvars Celmiņš

Vidzemes sporta asociācija

26594761