Vidzemes slimnīcas darbinieki kopīga veselību veicinoša pasākuma ietvaros nostaigā vairāk nekā 24 200 kilometru

Projekta “Fotopastaiga" dalībnieki

No 2023. gada 1. februāra līdz 30. jūnijam Vidzemes slimnīcas darbiniekiem  tika rīkots darbinieku labbūtības un veselības vecināšanas pasākums “Fotopastaiga”. Pasākumā piedalījās 72 slimnīcas darbinieki, kas projekta ietvaros nostaigāja 24 200 km un uzņēma 357 fotogrāfiju, no kurām iekšējā balsojuma rezultātā uzvarēja slimnīcas galvenās māsas Antras Kuprišas uzņemtā fotogrāfija ar nosaukumu “Mirklis pirms…”.

Projekta “Fotopastaiga” mērķi bija vairāki – uzlabot veselības stāvokli, izbaudīt Latvijas un pasaules dabu, ieraudzīt skaisto un notvert to fotogrāfijās, kā arī veicināt kolektīva saliedēšanu. Projekta dalībnieki noietos kilometrus veica ne tikai Latvijā, bet arī ārpus Latvijas robežām – Portugālē, Austrijā, Vācijā, Turcijā, Itālijā un citās valstīs. Kopvērtējumā uzvarēja trīs slimnīcu nodaļu kolektīvi – pirmo vietu ieņēma Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa ar 8229,38 kopā noietiem kilometriem, otrajā vietā ierindojās Dzemdību un ginekoloģijas nodaļa ar 6173,41 noietiem kilometriem, bet trešo vietu ieņēma Rehabilitācijas centrs, kas kopumā nogāja 2833,83 kilometrus.

“Konkursu rīkojam pirmo gadu, kura ideja radās pašiem slimnīcas darbiniekiem. Domāju, ka sasniegtie rezultāti ir apliecinājums, ka šis projekts būs jāīsteno arī nākamajā gadā. Darbinieku atsaucība bija milzīga, un par to mums ir īpašs prieks. Gan noietie kilometri, gan gājienu laikā uzņemtie fotoattēli atklāja daudzu darbinieku īpašo talantu – saskatīt apkārtējā pasaulē interesantas un īpašas detaļas. Mūsu kolēģi tvēra dabas mirkļus gan rīta agrumā, gan ikdienas detaļās, saskatot skaisto un īpašo, un to fiksējot fotogrāfijas kadrā,” uzsver Personāla vadības daļas vadītāja Sanita Kandele.

“Mēs bijām patiesi priecīgi par tik lielu darbinieku iesaisti un, kad redzējām kopā noietos kilometrus, sapratām, ka darbiniekiem šādas iniciatīvas ļoti patīk. Rodas īsts sacensību gars. Vairāk nekā tūkstoš kilometru mērķi sasniedza pat 10 darbinieki. Īpaši gribētos atzīmēt pirmo trīs vietu ieguvējus, kas nogāja visgarākās individuālās distances – 2158,52 km, 2067,18 km un 1560,85 km. Organizējot pasākumu, mums bija svarīgi cilvēkiem sniegt motivāciju, ne tikai veidot raitu soli, bet arī pamanīt atsevišķus fotomirkļus, tāpēc arī tika rīkots uzņemto fotoattēlu fotokonkurss,” norāda vecākā darba aizsardzības speciāliste Dagnija Baldiņa.

Pastaigu laikā uzņemtie fotoattēli nokļuva žūrijas balsojumā, no kurām tika atlasītas desmit fotogrāfijas un par tām varēja balsot viss slimnīcas personāls. Slimnīcas darbinieku iekšējā balsojumā 1. vietu ieguva Antras Kuprišas fotogrāfija “Mirklis pirms…”, 2. un 3. vietu ieguva fotogrāfs Dairis Trībers ar fotogrāfijām “Lauku burvība” un “Stounhedža krāsojas rudzupuķu laukā”.

Vidzemes slimnīcas Personāla vadības komanda saka lielu paldies projekta atbalstītājiem AS “Smiltenes piens” un fotogrāfei Laurai Strautiņai.

Informāciju sagatavoja:

Agnija Upīte
SIA “Vidzemes slimnīca”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
Tālr.: +371 28615505
E-pasts: