Vidzemes slimnīcai un Strenču slimnīcai ZELTS Ilgtspējas indeksā 2022

Vidzemes slimnīcai – trešais ZELTS

Vidzemes slimnīca saņēmusi ZELTA kategoriju  2022. gada  uzņēmumu pašnovērtējumā Ilgtspējas indekss, kurā tika vērtēti sasniegumi piecās galvenajās darbības jomās: stratēģija, sabiedrība, darba vide, tirgus attiecības un vide.

 “Tā ir papildu dāvana Medicīnas darbinieku dienā”, apbalvojumu komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “un trešais zelta novērtējums apliecina, ka ejam pareizajā virzienā, plānojot un realizējot uzņēmuma attīstību. Esam izvirzījuši uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības stratēģiskos mērķus un cenšamies mērķtiecīgi tos sasniegt, pildot  mūsu misiju: drošākais atbalsts jūsu veselībai Vidzemē!

Iznāk atkārtoties sakot, ka šim zeltam ir ļoti augsta raudze – jo atkal tika vērtēts gads, ko vadījām pandēmijas ēnā un slimnīcām īpaši sarežģītos apstākļos. Bet apbalvojums apliecina Vidzemes slimnīcas plānveida izaugsmi un lietu kārtību, kas palīdz nestandarta situācijās un kas vajadzīga mums un kopumā visai sabiedrībai.

Par atzinību liels paldies visai mūsu darbinieku komandai – par izturību, par darba sparu, par spēju mobilizēties un spēku smagi ilgstoši strādāt!”

Ilgtspējas indeksā, ko organizē Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Vidzemes slimnīca piedalījās 12. reizi, piecas reizes iegūstot Bronzas kategoriju, trīs reizes Sudraba kategoriju, tagad trešo reizi – Zelta kategoriju, informē Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Birila.

Strenču slimnīca nostiprina pozīciju

Jau otro gadu pēc kārtas VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) ierindota to Latvijas uzņēmumu un organizāciju pulkā, kas Ilgtspējas indeksa novērtējumā, ar savu sniegumu piecos korporatīvās atbildības līmeņos, ir sasniegusi Zelta kategoriju.

Slimnīcas vadītāja Maija Ancveriņa: “2021. gads bija izaicinošs un grūts visās jomās, taču esam gandarīti, ka mūsu attīstību, iniciatīvas un degsmi sasniegt mūsu mērķus neapslāpēja, vēl jo vairāk, ārējie apstākļi mūs spēcināja un lika domāt radoši. Tieši šī pieeja ir atslēga mūsu panākumiem, esam gandarīti un lepni par mūsu sasniegumu un ar tādu pašu atbildību turpinām attīstīties arī šajā gadā.”

Domājot par ilgtspējīgu darbību un attīstību nākotnē, Slimnīcas komanda turpinās darbu pie ilgtspējas attīstības visos korporatīvās atbildības līmeņos. “Ideju mums netrūkst un mēs esam gatavi tās pakāpeniski īstenot. Cerams, ka ar laiku pakāpsimies līdz platīna kategorijai,” norāda Slimnīcas projektu vadītāja Alīna Kitnere.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītas metodoloģijas, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni, informē VSIA “Strenču PNS” projektu vadītāja Alīna Kitnere.