Vidzemes slimnīcā uzstāda unikālu iekārtu mugurkaula ķirurģijai

Attīstot un pilnveidojot savu pakalpojumu klāstu, Vidzemes slimnīcā uzstāda īpašu operāciju mikroskopu Tivato 700, kas paredzēts mugurkaula ķirurģijai. Jaunā iekārta ļaus veikt līdz šim nebijušas operācijas Dr. Edgara Svolaka vadībā.

Vidzemes slimnīcas traumatologs Dr. Edgars Svolaks norāda, ka iekārtas iegāde veicinās milzīgu lēcienu mugurkaula ķirurģijas attīstībai Vidzemes slimnīcā. Šādas iekārtas iegāde nav iespējama daudzām reģionālajām slimnīcām, tāpēc jo īpaši svarīgi uzsvērt, ka visiem pacientiem Vidzemē un ne tikai, tagad būs lieliska iespēja saņemt augstas kvalitātes pakalpojumus. Operāciju mikroskopu Tivato 700 slimnīcas personāls gaidīja jau 7 mēnešus, un iekārtas iegāde kopumā ir izmaksājusi vairāk nekā 100 000,00 EUR.

“Uzskatām, ka jaunais operāciju mikroskops ir vērtīgs ieguldījums, un slimnīca turpinās investēt pakalpojumu attīstībā un pacientu veselības uzlabojumu nodrošināšanā. Pateicoties jaunu speciālistu piesaistei, mēs tiešām varam lepoties ar profesionāļu komandu, kas strādās ar jauno iekārtu. Slimnīcā visiem pacientiem būs pieejami pilna servisa pakalpojumi, ne tikai ķirurģiskās manipulācijas, bet arī rehabilitācijas nodrošināšana, kas ir ļoti svarīgs posms visā ārstniecības procesā. Vidzemes slimnīcā jauno pakalpojumu izmantot aicinām ne tikai Vidzemes, bet arī visas Latvijas iedzīvotājus,” norāda Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Jaunā mikroskopa izmantošana operācijas laikā nodrošina operācijas norisi mazinvazīvā (kas nozīmē īsāku hospitalizāciju un ātrāku pacienta atlabšanu) tehnikā. Izmantojamā tehnika rada arī mazāku audu traumatizāciju un ļauj sasniegt labākus rezultātus atveseļošanās periodā. Tivato 700 ir aprīkots ar diviem daudzfuncionāliem un inovatīviem binokulāriem tubusiem, līdz ar to gan operējošais ķirurgs, gan asistents spēj vienlaicīgi redzēt operācijas lauku, kas būtiski uzlabo redzamību un operācijas gaitas kontroli. Papildus videoattēls tiek translēts arī monitorā, lai vizualizāciju redzētu viss medicīnas personāls, kas piedalās konkrētās operācijas veikšanā.

Informāciju sagatavoja
Agnija Upīte,
SIA “Vidzemes slimnīca”