Vidzemes slimnīcā uzstāda jaunu laparoskopijas sistēmu

Vidzemes slimnīca, modernizējot savu pakalpojumu klāstu un medicīniskās iekārtas, ir iegādājusies laparoskopijas sistēmu Visera Elite III, veicot investīcijas 138 701,51 eiro apmērā, kas nodrošina augstas kvalitātes 4K izšķirtspēju un 3D pārredzamību, tā nodrošinot plašāku operācijas un diagnostikas iespēju, sniedzot ķirurgiem labāku redzes lauka dziļumu, līdz ar to operācijas var veikt daudzreiz drošāk, radot mazāku asins zudumu operācijas laikā un mazāk komplikāciju pacientam.

Vidzemes slimnīcas Uroloģijas nodaļas virsārsts Mareks Vējiņš norāda, ka iekārtas iegāde noteikti palīdzēs attīstīt operāciju kvalitāti – pacientiem samazināsies hospitalizācijas laiks, mazinvazīvās operācijas būs iespēja veikt precīzāk, kvalitatīvāk un ātrāk. Parasti, piemēram, pēc prostatas vēža operācijām pacientiem bija novērojama urīna nesaturēšana vai potences traucējumi, tagad ar jauno metodi operācijas būs mazāk traumējošas, samazināsies traumēto nervu apjoms un tas ļaus izvairīties no šādām komplikācijām.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs: “Katra investīcija un ieguldījums ir ar mērķi uzlabot esošo pakalpojumu kvalitāti mūsu pacientiem. Noteikti svarīgi ir arī saprast, ka jauninājumi ļauj mūsu medicīniskam personālam strādāt profesionālos darba apstākļos, tādā veidā attīstot savas zināšanas. Mēs mērķtiecīgi virzāmies uz attīstību un slimnīcas pakalpojumu klāstu modernizēšanu un pacientu drošības līmeņa paaugstināšanu.”

Pirmās operācijas ar jauno iekārtu notiks 8. jūlijā, kad Vidzemes slimnīcas ķirurgi kopā ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgiem kopīgi veiks dažāda profila operācijas.

Informāciju sagatavoja:
AGNIJA UPĪTE 
SIA “Vidzemes slimnīca”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
Tālr.: +371 28615505
E-pasts: