Vidzemes slimnīca saņem Atzinību par vides pieejamības risinājumiem

Vidzemes slimnīca kā vienīgā ārstniecības iestāde saņēmusi Labklājības ministrijas Atzinību par iekļaujošas un piekļūstamas vides izveidi. Apbalvojums iegūts, izvērtējot Eiropas Savienības reģionālā attīstības fonda līdzfinansēto projektu Nr. 9.3.2.0/17/I/006 “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”.

Projekta aktivitātes paredzēja slimnīcas infrastruktūras sakārtošanu, vairāku nodaļu pārbūvi, tās pārceļot uz citiem stāviem un korpusiem, lai nodalītu stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmas, kāpņu telpu un ieejas mezglu pārbūvi. Plānojot un iekārtojot jaunās telpas, viens no galvenajiem uzdevumiem bija tās padarīt pacientiem un personālam drošas un ērtas, t.sk. pielāgot vidi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pacientiem ratiņkrēslā.

Vides piekļūstamības risinājumi Vidzemes slimnīcā sastopami ik uz soļa – sākot ar roku balstiem stacionāra nodaļu gaiteņos un WC telpās, kas piemērotas iebraukšanai ar sēdratiem, ar administratoru posteņiem, kur divu līmeņu darba virsmas, lai pieejamas pacientiem ratiņkrēslā, ar grīdas segumu divu krāsu līnijām, kuras palīdzētu orientēties vājredzīgajiem, turpinot ar kustināmiem spoguļiem ratiņkrēslā sēdošo ērtībām WC telpās un pilnībā aprīkotu virtuvi pacientu apmācībai pēc insulta vai traumas, ar viegli nolasāmiem kabinetu numuriem pie speciālistu un izmeklējumu kabinetiem un beidzot ar Braila raksta norādēm kāpņu telpās un liftos. Turklāt tehnoloģiskie un iekļaujošas vides risinājumi atbilst mūsdienīga dizaina vadlīnijām un prasībām par vizuāli pievilcīgām telpām arī ārstniecības iestādē.

Saņemot apbalvojumu, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs izteica gandarījumu par paveiktā augsto novērtējumu un uzsvēra, ka rūpes par pacientu drošību un ērtībām ir viens no uzņēmuma attīstības vadmotīviem. “Slimnīca laikam nekad nevar būt gatava. Šobrīd jau strādājam pie jauniem uzņēmuma infrastruktūras uzlabošanas projektiem. Plānojot investīcijas un vizualizējot nākotnes metus, jau ierasti projektējam tā, lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piekļuve mūsu sniegtajiem pakalpojumiem būtu ērta, viegla un droša.”

Kopumā šogad tika izvērtēti ap 100 projektu, no kuriem 15 projekti kā labās prakses piemēri saņēma Labklājības ministrijas Atzinību.

Attēlā: ar apbalvojumu Attīstības un mārketinga daļas vadītāja Jolanta Vaido un valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Informāciju sagatavoja:
Benita Brila, Vidzemes slimnīca.