Vidzemes slimnīcā pieredzes apmaiņā ieradās mediķi no Ukrainas

Vidzemes slimnīcā no 13. līdz 18. novembrim darba vizītē viesojās desmit ārstniecības speciālisti no Trostjaņecas pilsētas Ukrainā. Gūtās pieredzes apmaiņas vizītes laikā mediķi norādīja, ka slimnīcā iegūtās zināšanas ir neatsveramas un ļaus veiksmīgāk realizēt plānotā Rehabilitācijas centra izbūvi Trostjaņecas pilsētā, kura mērķis būs sniegt rehabilitācijas pakalpojumus Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Vizīte Vidzemes slimnīcā iesākās ar desmit mediķu viesošanos Rehabilitācijas nodaļā, lai gūtu praktisku ieskatu darba un ārstniecības procesu organizēšanā. Viesi ļoti aktīvi tvēra katru jauniegūto zināšanu, lai pēc tam to praktiski varētu realizēt ikdienā Ukrainā. Vizītes noslēguma dienā slimnīcā ieradās arī Jurijs Bova, Trostjaņecas pilsētas mērs, kurš izteica lielu pateicību Valmieras novada pašvaldībai un visam slimnīcas kolektīvam par sniegto atbalstu un palīdzību mediķu apmācībā. Viņš atzina, ka, veidojot jauno Rehabilitācijas centru, ir svarīgi pievērst uzmanību ļoti daudzām detaļām, kas iespējams iepriekš viņiem nebija zināmas, bet šeit iepazītas un izprastas visa ārstniecības procesa laikā.

“Jāatceras, ka karš Ukrainā nav beidzies, joprojām mēs ikdienu cīnāmies ar daudzām problēmām, kas galvenokārt skar veselību. Daudzi cilvēki fiziski un morāli jau ir noguruši no kara un tā radītām sekām. Mēs ikdienu slimnīcā aktīvi palīdzam gan civiliedzīvotājiem, gan karavīriem un rehabilitācijai šajā procesā ir ļoti izšķiroša nozīme. Mums ir svarīgi iegūt jaunas un praktiskas zināšanas, lai spējam saviem cilvēkiem sniegt vislabāko un efektīvāko palīdzību. Tāpēc ļoti novērtējam, ka kolēģi no Vidzemes slimnīcas ar mums dalījās savā pieredzē,” uzsver Olena Volkova, Trostjaņecas pilsētas mēra vietniece.

“Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centrs sniedz pakalpojumus multiprofesionālā komandā, kas dod iespēju sniegt plašu ieskatu rehabilitācijas procesā. Ukrainas kolēģiem tika sniegts ieskats gan akūtajā rehabilitācijā pēc insulta, traumām, operācijām, gan subakutā un ilgtermiņa rehabilitācijā pēc dažādām saslimšanām gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kolēģi tika iepazīstināti ar plašo fizikālās terapijas aparātu klāstu un to pielietojumu, kā arī slimnīcā pieejamām tehnoloģijām. Vizītes laikā notika rehabilitācijas speciālistu ēnošana darbā ar pacientiem, kas deva iespēju padziļināti pārrunāt aktuālos jautājumus,” norāda Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centra vadītāja Kristīne Matuka.

Trostjaņecas pilsētas slimnīca no 2018. līdz 2021. gadam piedzīvoja pārbūvi, kļūstot par modernāko ārstniecības iestādi Sumu reģionā Ukrainā. Taču pēc Krievijas iebrukuma daļa pilsētas infrastruktūras tika iznīcināta, tai skaitā nesen atjaunotā slimnīca, un pilsēta 30 dienas nonāca okupantu kontrolē. Šobrīd slimnīcai, kas atrodas netālu no Krievijas robežas, ir stratēģiski svarīga nozīme Ukrainas karavīru un civiliedzīvotāju rehabilitācijā pēc traumām, kas gūtas pēc smagiem okupantu uzbrukumiem civiliedzīvotājiem, kā arī palīdzības sniegšanā Ukrainas karavīriem kaujas laukā.  

Informāciju sagatavoja
Agnija Upīte,
SIA “Vidzemes slimnīca”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste