Vidzemes slimnīca izveido jaunu zīmolu ar mērķi aktualizēt sabiedrībā jautājumus par grūtniecību un dzemdniecību

Vidzemes slimnīca jūlija mēnesī ir atklājusi jaunu zīmolu – Piedzimt Valmierā. Tā mērķis ir aktualizēt sabiedrībā jautājumus, kas skar grūtniecību un dzemdniecību, kā arī palīdzēt sagatavoties jaunajām ģimenēm dzemdību procesam un dzemdību norisei. Jaunais zīmols radīts, lai veicinātu pozitīvu dzimstības kāpumu Vidzemes reģionā.  

Pie jaunā zīmola izveides aktīvi ir strādāts visa šī gada ietvaros, kur slimnīcas pārstāvji kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem projekta ietvaros ir izveidojuši Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas mārketinga stratēģiju. Kā galvenais uzdevums projekta izstrādē bija izveidot jaunu zīmolu, lai tas aktualizētu sabiedrībā jautājumus par grūtniecību un dzemdniecību. Zīmols “Piedzimt Valmierā” ietvers aktīvu komunikāciju sociālajos tīklos par topošajām un jau esošajām māmiņām aktuālām tēmām – informatīvos rakstus, intervijas un publikācijas ar nozares vadošiem speciālistiem, kas Vidzemes slimnīcā strādā jau ilgus gadus un ir bijuši kā drošs atbalsts daudzām grūtniecības un dzemdību norisēm. Lai ikvienai jaunai ģimenei ērti, ātri un viegli būtu pieejama visa aktuālākā informācija par Dzemdību un ginekoloģijas nodaļu, saraksts par līdzi ņemamajām lietām, kā arī apraksti par dzemdību norises gaitu un cita topošajiem un jaunajiem vecākiem noderīga informācija, Vidzemes slimnīcas tīmekļa vietnē www.vidzemesslimnica.lv ir izveidota īpaša sadaļa Piedzimt Valmierā. Šajā sadaļā būs arī video intervijas ar vecmātēm un ārstiem, kas sniegs pirmo virtuālo iepazīšanos ar nodaļu un tās speciālistiem.

Antra Kupriša, Vidzemes slimnīcas galvenā māsa, vecmāte: “Ar jaunā zīmola palīdzību mēs aktīvāk dalīsimies ar topošajiem vecākiem svarīgu informāciju par bērniņa nākšanu pasaulē. Zīmola sadaļas lapā ir pieejama visa aktuālākā informācija gan par nodarbībām jaunajām māmiņām, gan par vecmāšu individuālajām konsultācijām. Visi interesenti var izlasīt materiālu “Rekomendācijas: Jaundzimušo aprūpē”, tas apkopo visu svarīgāko informāciju, kas jāzina par bērniņa aprūpi pirmajās dzīves dienās un mēnešos.”

Iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās jau no 1990. gada, un līdz 2022. gada sākumam tas sarucis par 792 tūkstošiem jeb 30%. Vidzemes un Rīgas reģionos ir novērojams mērens dzimstības līmeņa kritums, savukārt, Latgalē – visstraujākais. Mātes vidējais vecums pieaug ik gadu. 2021. gadā mātes vidējais vecums bija 30,2 gadi, pirmajam bērnam – 27,8, bet otrajam – 30,9 gadi. Ņemot vērā pēdējo gadu kritumu dzimstībā, mums kopīgi ir jāpieņem lēmums par dažādu mūsdienīgu programmu ieviešanu slimnīcu darbībā, kas veicina un uzlabo jauno ģimeņu vēlmi domāt par jauna bērniņa ienākšanu ģimenē.

Informācija par tēmas aktualitāti ir atrodama šādos zīmola kontos:

Mājas lapā: šeit
Facebook lapā: šeit
Instagram kontā: šeit
Video par Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļu: šeit

Informāciju sagatavoja
Agnija Upīte,
SIA “Vidzemes slimnīca”