Vidzemes slimnīcā darba vizītē viesojās veselības ministre Līga Meņģelsone

Vidzemes slimnīcā darba vizītē viesojās veselības ministre Līga Meņģelsone

Vidzemes slimnīcā 18. maijā oficiālā vizītē viesojās veselības ministre Līga Meņģelsone, kas kopā ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju Uģi Muskovu un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku ielika laika kapsulu neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļas, reanimācijas un anestezioloģijas piebūvē.

Vizītes laikā Veselības ministre ar slimnīcas un pašvaldības vadību arī pārrunāja pieejamos veselības aprūpes pakalpojumus un turpmākos sadarbības jautājumus veselības jomā.

Veselības ministre Līga Meņģelsone savā uzrunā uzsvēra, ka Vidzemes slimnīca ir ļoti eiropeiska un to var redzēt gan esošajā infrastruktūrā un aprīkojumā, gan darbiniekos. Ministre akcentēja, ka katras sistēmas centrā ir jābūt pacientam un pacienta drošībai, otrs svarīgākais aspekts ir slimnīcai piešķirto izmaksu efektīva izmantošana, kas mērķtiecīgi tiek piesaistītas tām prioritātēm, kas iestādei ir vitāli svarīgas stratēģisko mērķu sasniegšanai.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs prezentēja aktuālāko informāciju un datus par slimnīcu, tās turpmākās attīstības stratēģiskajiem mērķiem un iecerēm, sniedzot ieskatu līdzšinējā darbībā. Slimnīcas vadītājs norādīja, ka veselībai ir jākļūst par valsts prioritāti, tāpēc katra pienākums, gan valsts, gan pašvaldības līmenī, ir rūpēties par sakārtotu sistēmu, kas nodrošina ātru, ērtu un mūsdienīgu palīdzības sniegšanu ikvienam.

Tikšanās laikā Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aktualizēja jautājumus par sadarbības veicināšanu starp slimnīcām, un ģimenes ārstu darba noslodzi novados.

Darba vizītes ietvaros tika iemūrēta arī vēstījuma kapsula Vidzemes slimnīcas topošajā NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas, reanimācijas un anestezioloģijas piebūvē. Jaunā reanimācijas un anestezioloģijas nodaļa ļaus sniegt ātru un operatīvu medicīnisko palīdzību pacientiem ārkārtējo situāciju gadījumos. Nodaļai būs modernas atvērta tipa telpas, kas nodrošinās ērtāku plānojumu palīdzības sniegšanai pacientiem.

Vizītes laikā veselības ministre tikās arī ar slimnīcas darbiniekiem, uzklausīja medicīnas darbinieku jautājumus un pastāstīja par savu redzējumu veselības aprūpes nozarē. Svarīgākā atziņa bija par dialoga meklēšanu starp nozares vadības pārstāvjiem un darbiniekiem, tāpēc atzinīgi tika novērtētas šādas vizītes, kas mazina sajūtu, ka politiķi ir attālināti no reālās ikdienas situācijas slimnīcās.

Vizītes noslēgumā ministre Līga Meņģelsone apskatīja poliklīnikas un arī slimnīcas telpas. Ministre atzinīgi novērtēja moderno aprīkojumu un piesaistītos speciālistus, kas augstvērtīgi spēj sniegt daudzveidīgu medicīnisko palīdzību.

Informāciju sagatavoja
Agnija Upīte
SIA “Vidzemes slimnīca”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste