Vidzemes plānošanas reģionā darbu sācis jauns remigrācijas koordinators

Remigracijas koordinators

Šī gada 1. novembrī Vidzemes plānošanas reģionā darbu amatā – remigrācijas koordinators –  uzsāka Inga Madžule. Vidzemes remigrācijas koordinatore turpinās, kopš 2018. gada, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidoja piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, aizsāktās labās iestrādes, kuras veica iepriekšējie koordinatori. I. Madžule informatīvi atbalstīs ārvalstīs dzīvojošās Latvijas ģimenes, kuras apsver iespēju vai plāno atgriezties Latvijā, sniegs arī praktiskus ieteikumus dažādu jautājumu risināšanā.

Ārvalstīs mītošajiem vidzemniekiem un citiem potenciālajiem remigrantiem, kurus interesē dzīve Vidzemē, I. Madžule sagatavos personalizētus informācijas piedāvājumus, kas palīdzēs risināt tādas problēmas kā nodarbinātība, pārkvalificēšanās iespējas, izglītības nodrošinājums bērniem, latviešu valodas apguve, sociālās garantijas, mājokļa atrašana un kredīta iespējas, saimnieciskās darbības uzsākšana, kā arī ies talkā ar padomu dažādu sadzīves lietu kārtošanā.

I. Madžule pēc ārzemēs pavadītiem ilgiem gadiem atgriezās Latvijā. Viņai šeit jau ir darba pieredze, kas iegūta, astoņus gadus strādājot privātajā sektorā, dažādos Vidzemes uzņēmumos. I. Madžule ļoti labi izprot problēmas, ar kādām saskaras remigranti, pārceļoties uz dzīvi Latvijā. Viņa pati ar tām ir saskārusies. Pateicoties ilgajiem dzīves gadiem dažādās pasaules valstīs, kas tika aizvadīti studējot, ceļojot un strādājot, kā arī ģimenes dzīvē ar cittautieti, viņai piemīt prasme komunicēt ar dažādu tautību un mentalitāšu cilvēkiem.

Pati daudzus gadus esmu dzīvojusi ārpus Latvijas. 2014. gada pavasarī pēc 20 gadu prombūtnes atgriezos mājās, savā dzimtajā pilsētā, Cēsīs. Vēlos ar savu piemēru iedvesmot arī citus svešumā dzīvojošos tautiešus. Nenobīties, uzdrīkstēties! Gribu atrast katram interesentam individuālu pieeju un risinājumu, atbalstīt viņu, cik manos spēkos. Atgriezties dzimtenē vēlētos daudzi tautieši. Bailes, neziņa un informācijas trūkums ir tas, kas attur, liek apsvērt, nogaidīt. Iespējams, tā arī nekad nepieņemt šo izšķirošo lēmumu,

pauž I. Madžule.

Tiem, kuri pēc ilgākas prombūtnes ārvalstīs vēlas pārcelties atpakaļ uz Latviju, Vidzemi, atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem iespējams saņemt, sazinoties ar Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori – rakstot vai zvanot pa tālr. +371 29374285 (Darbadienās no plkst. 9.00 līdz 17.00).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions realizē funkciju “Diasporas likuma normu īstenošana (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”)”.

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā,