Vidzemes mākslas skolas aicinātas piedalīties konkursā “Kārļa Skalbes pasaku ilustrācijas”

Zīmējumu konkurss

MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību izsludina zīmēšanas konkursu “Kārļa Skalbes pasaku ilustrācijas”, kurā aicināti piedalīties Vidzemes reģiona mākslas skolu izglītojamie.

Konkurss norisināsies klātienē VDMV, Purva ielā 12, Valmierā 10. maijā no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Konkurss ietvers ilustrācijas izveidi izlozētajai K. Skalbes pasakai, kā arī idejas apraksta izveidi, paužot savu personisko attieksmi pret K. Skalbes pasakā paustajām vērtībām un īsi komentējot sava zīmējuma ideju.

Laikā, kad taps konkursa darbi, pedagogiem būs iespēja strādāt radošā darbnīcā, iepazīties ar skolu un apmeklēt Valmieras muzeja patstāvīgo ekspozīciju “de Woldemer”.

Konkursa mērķi ir rosināt bērnu un jauniešu mākslinieciskās izpausmes, attīstīt iztēli, radošo domāšanu un idejas vizualizēšanas prasmes, zīmējot dažādās tehnikās, kā arī veicināt interesi par Kārļa Skalbes daiļradi, viņa atveidotajiem pasaku varoņiem, savstarpējām attiecībām, noskaņu un vidi.

Šāda konkursa tēma izvēlēta, godinot latviešu rakstnieku un dzejnieku Kārli Skalbi, kurš šogad svinētu savu 145. dzimšanas dienu. Skalbes radītie darbi ir pazīstami un mīlēti gan mazo lasītāju, gan pieaugušo lasītāju vidū. Pazīstamākie no tiem – “Kaķīša dzirnaviņas”, “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”, “Pasaka par vērdiņu” u.c. Savukārt Kārļa Skalbes pasaku krājums “Ziemas pasakas” ir iekļauts Latvijas kultūras kanonā.

Konkursa nolikums pieejams šeit.

Konkursa pieteikuma veidlapa pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:

Sanita Bukava,

VDMV