Vidzemes iekļaujošās nedēļas norises Valmieras novadā

Vidzemes iekļaujošā nedēļa

No 26. septembra līdz 1. oktobrim pirmo reizi Vidzemē norisināsies dažādi iekļaujošās nedēļas pasākumi, kuros iedzīvotāji aicināti uz kopīgu darbošanos jaunizveidotajos dienas aprūpes centros, grupu dzīvokļos un specializētajās darbnīcās reģiona pašvaldībās.

Iekļaujošās nedēļas ietvaros Valmieras novadā ikviens interesents varēs piedalīties radošajās dienās Mazsalacā, Naukšēnos un Valmierā. Šo aktivitāšu mērķis ir vērst plašākas sabiedrības uzmanību uz līdz šim paveikto sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveidē pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kas noris valstī īstenotā deinstitucionalizācijas procesa ietvaros.

Radošo dienu laikā līdztekus aktivitātēm būs iespēja iepazīties ar specializēto darbnīcu, dienas aprūpes centru un grupu dzīvokļu būtību un nepieciešamību, kā arī ar biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” sniegtajiem pakalpojumiem.

Plašāka informācija par visiem Vidzemes iekļaujošās nedēļas notikumiem pieejama šeit.

Radošā diena Mazsalacā

Tuvojoties gada aukstākajam laikam, arvien vairāk gribas sajust un izbaudīt siltumu, ko izstaro sveces, krūze gardas, vasarā lasītas zāļu tējas, un kopābūšana.

27. septembrī atbalsta centra “LAIVA” Mazsalacas Dienas aprūpes centrā notiks dažādas aktivitātes:

  • plkst. 12.00–16.00 apgūsim sveču liešanas gudrību;
  • plkst. 13.00–14.00 slīpēsim, krāsosim un radīsim katrs savu krūzītes paliktni;
  • plkst. 14.00–16.00 ēdiena burvju Ērika un Danijas pavadībā uzbursim katrs savu ideālo burgeri, kopīgi baudīsim sagatavoto maltīti un viens otra sabiedrību.

Radošā diena Naukšēnos

28. septembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 aicinām uz radošo dienu Naukšēnos, kas norisināsies atbalsta centra “LAIVA” Naukšēnu specializētajā darbnīcā “Mazaldari”. Interesenti varēs iepazīties ar deinstitucionalizācijas procesā izveidotajiem pakalpojumiem Naukšēnos.

  • plkst. 10.00 tikšanās specializētajās darbnīcās “Mazaldari”. Iepazīšanās ar Latvijas Samariešu apvienības sniegtajiem pakalpojumiem un specializēto darbnīcu ražoto produkciju;
  • plkst. 11.00 šķidrā māla meistarklase kopā ar SIA “Vaidavas Keramiste” Naukšēnu specializētajā darbnīcā “Mazaldari”;
  • plkst. 12.00 uz ugunskura vārītas skābu kāpostu zupas baudīšana;
  • plkst. 12.30 kopīga vēja zvanu izgatavošana sadarbībā ar Naukšēnu specializēto darbnīcu meistariem.

Radošā diena “Vārām ziepes Valmierā!”

Pasaule ir pārsteidzoša un krāsaina kā ziepju burbulis, kas zaigo, saules apspīdēts. Svarīgi ir šo krāšņumu ieraudzīt, sajust un ļauties tam – ļauties piedzīvojumam, kopābūšanai un brīnuma radīšanai. Brīnumus var radīt un piedzīvot jebkur, arī daudzdzīvokļu māju pagalmā – aicinām tos piedzīvot radošajā dienā “Vārām ziepes Valmierā”, kas notiks 30. septembrī sociālo pakalpojuma centra “Vanags” grupu dzīvokļos.

  • plkst 14.00–16.00 par dzīvi pasmieties mums palīdzēs improvizācijas aktieri Adeles Jēkabsones vadībā, bet īsti saldu dzīvi baudīsim kopā ar Valmieras Kūkumīļiem – Līgu Miranoviču, Indru Ceriņu un Ivaru Ceriņu;
  • plkst. 15.00–17.00 pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt pasauli caur mazu, lielu, lielāku un gigantisku ziepju burbuli;
  • plkst. 16.00-18.00 darbosies radošās ziepju vārīšanas meistarklases, kurās ikviens apmeklētājs varēs pagatavot sev tīkamas ziepes.

Par dalību pasākumos aicinām informēt organizatorus. Kontaktpersona – Inga Brente-Mieze, Vidzemes sociālo pakalpojumu vadītāja (e-pasts: , tel.nr. 26600331)

Pasākuma laikā tiks fotografēts/filmēts. Uzņemtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Vidzemes iekļaujošo nedēļu kā pasākumu kopumu organizē Vidzemes plānošanas reģions projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros sadarbībā ar pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām. Projekta mērķis ir Vidzemes plānošanas reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.