Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri Igaunijā piedalīsies mācībās „Orkaan”

No 3. līdz 5. decembrim Igaunijā, Sāremā apriņķī,  Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes vienības piedalīsies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” rīkotajās starptautiskajās militārajās mācībās „Orkaan”.

Šoreiz mācībās nosacītā pretinieka lomas uzdevumu izpildē piedalīsies 130 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 27., 31. kājnieku, 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, kuri veidos vienu kaujas grupu, ko vadīs 27. kājnieku bataljona rotas vadības grupa.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes kaujas grupas mērķis šajās mācībās ir izolēt taktiski nozīmīgu apvidu, veikt patruļas pa ceļiem, kā arī veidot kontrolpunktus.

„Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas Zemessardzes jeb „Kaitseliit” organizētajām militārajām mācībām, kuras notiek jau 15. reizi, un to mērķis ir uzlabot “Kaitseliit” vienību spēju veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas. Zemessardzes vienības no Latvijas šajās mācībās tradicionāli piedalās kopš 2009. gada.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi  vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

e-pasts: 

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi