Vidzemes Augstskola un masīvkoka paneļu ražotājs “CLT Profi” sadarbosies izglītībā un zinātnē ilgtspējīgas būvniecības jomā

Vidzemes Augstskola paraksta sadarbības līgumu

Pirmdien, 4. decembrī, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektore Agnese Dāvidsone parakstīja līgumu ar SIA “CLT Profi” valdes locekli Andri Dlohi par sadarbību izglītības un zinātnes jomā, stiprinot gan studējošo, gan mācībspēku iespējas ViA īstenotajā studiju virzienā “Arhitektūra un būvniecība”.

“Lai mēs varētu sagatavot darba tirgum un nozarēm augsti kvalificētus darbiniekus, sadarbība ar darba devējiem ir viens no svarīgākajiem stūrakmeņiem. Vidzemes Augstskolas studiju programma “Ilgtspējīga ēku būvniecība” ir piemērs, kā esam spējuši elastīgi piemēroties ne vien lokālajām, bet globālajām tendencēm un norisēm, sagatavojot uzņēmumiem un organizācijām darbiniekus, kas iemieso laikmetīgas kompetences. Lai to paveiktu, studiju procesā ir svarīgi nodrošināt darba vidē balstītas zināšanas, tāpēc sadarbība ar darba devējiem ir ļoti nozīmīga,”

pauž ViA rektore Agnese Dāvidsone.

“CLT Profi” nodarbojas ar masīvkoka jeb krustām līmētu koka (CLT) materiālu projektēšanu, piegādi un montāžu eksporta tirgos. Uzņēmums ir lielākais masīvkoka paneļu eksportētājs Latvijā, ārvalstīs realizējot 99% produkcijas. Vidzemes Augstskolas studentiem uzņēmums “CLT Profi” nodrošinās prakses vietas, kā arī studiju laikā būs iespēja doties mācību ekskursijās. Studējošie savu mācībspēku vadībā, sadarbojoties ar uzņēmumu, varēs veidot kvalifikācijas un noslēguma darbus, nākotnē  –  arī zinātnes un pētniecības projektus, kā arī īstenot citas iniciatīvas un projektus.

Eiropas Zaļais kurss arvien biežāk veicina koksnes plašāku izmantošanu nekustamā īpašuma būvniecības projektos. Raugoties nākotnē, lielākais izaicinājums koka būvniecības attīstībai būs atbilstošu tehniķu un inženieru sagatavošana, jo šobrīd diemžēl augstskolu beidzēji labāk pārzina betona un tērauda konstrukciju projektēšanas principus nevis koku kā pilnvērtīgu būvniecības izejmateriālu. Lai Latvijas uzņēmēji spētu piedāvāt ārvalstu tirgos jaunākās paaudzes risinājumus un kvalitāti, mums ir nepieciešami augsti kvalificēti inženierzinātņu speciālisti.

Esam ļoti gandarīti ar Vidzemes Augstskolas un tās izveidotās studiju programmas “Ilgtspējīga ēku būvniecība” (Jaunās būvniecības skola) aktivitātēm. Tāpēc nākotnē skatāmies ar pozitīvu skatu un esam gandarīti par šī sadarbības līguma noslēgšanu ar Vidzemes Augstskolu,”

Andris Dlohi, “CLT Profi” valdes loceklis.

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Augstskola