Vidzemes Augstskola piedāvā apmeklēt atvērtās nodarbības

Vidzemes Augstskolas ēka Tērbatas ielā

No 13. līdz 18. martam Vidzemes Augstskola (ViA) būs atvērta ne tikai saviem studentiem, bet arī skolēniem un visiem Latvijas iedzīvotājiem. Vienas nedēļas garumā ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt atvērtās nodarbības Vidzemes Augstskolā un iepazīties ar tajā piedāvāto studiju programmu saturu un lekciju norisi.

Atvērto nodarbību dienas ir lieliska iespēja kādam uz brīdi atgriezties savā studiju laikā un pilnveidot savas zināšanas, bet citiem tā ir iespēja iejusties studenta lomā un ieskatīties, kas viņus sagaida, studējot augstākajā izglītības iestādē. Vidzemes Augstskolā atvērto nodarbību ietvaros Valmieras novada iedzīvotājiem tiks piedāvāts iepazīties tuvāk ar augstskolu, tās pasniedzējiem, kā arī apmeklēt dažādu studiju programmu lekcijas – sākot ar ilgtspējīgu ēku būvniecību, līdz pat mediju studijām un žurnālistikai.

Vidzemes Augstskola saviem studentiem nodrošina mācīšanos no savas nozares profesionāļiem un teorētiskās zināšanas cenšas stiprināt, darbojoties praktiski. Atvērto nodarbību apmeklētāji varēs ne tikai klausīties lekcijas, bet arī iesaistīties grupu darbos kopā ar studentiem, veicināt savas radošās prasmes, uzklausīt nozares profesionāļu pieredzi u.c. Tā, piemēram, Māra Arāja, informācijas un komunikāciju zinātnes studiju virziena direktore, kura pati absolvējusi ViA un vēlāk guva savu darba pieredzi strādājot gan žurnālistikas jomā, gan kā sabiedrisko attiecību vadītāja, pastāstīs, kā sagatavoties intervijām, definēt jautājumus, komunicēt ar intervējamām personām un arī pašiem būs iespēja izmēģināt, kā tas ir – būt abās intervijas pusēs.  Savukārt Iveta Auniņa, ViA multimediju laboratorijas vadītāja, pastāstīs par darbu studijā ar “špikermašīnu”, sižetu aizkadra tekstiem, kā arī būs iespēja uzklausīt lekcijas viesi Solvitu Staru, kura ir ReTV ziņu moderatore. Savai gaumei piemērotāko lekciju būs iespējams atrast arī inženierzinātņu fakultātē, kur kopā ar Zigmundu Kazanovski, studiju kursa “Datorprogrammas inženiermehānikā” docētāju, būs iespēja apgūt prasmes darbā ar automatizētajām konstruēšanas programmām 2D un 3D vidēs. Apmeklētājiem būs iespēja uzklausīt Jāņa Bikšes, ViA lektora un HESPI zinātniskā asistenta pieredzi darbinieku motivācijā vai arī uzzināt, kas ir mistiskie “cepumiņi” nodarbībā pie Maijas Sedlenieces, kura ir ViA vieslektore un kādreizējā ViA studente.

Atvērtās nodarbības ViA ir lieliska iespēja ne tikai iejusties studenta lomā, atrast sev piemērotāko studiju programmu, bet arī aprunāties ar pasniedzējiem un uzzināt studentu viedokli par studijām. Atvērtās nodarbības tiks organizētas gan Sabiedrības zinātņu fakultātes, gan Inženierzinātņu fakultātes studiju programmās un norisināsies abās augstskolas ēkās – Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10. Iepazīties ar piedāvāto nodarbību sarakstu, lekciju ilgumu un pieteikties sev piemērotākajā laikā ir iespējams līdz 10. martam, aizpildot šo anketu: Microsoft Forms. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Ilgvaru Ābolu, rakstot e-pastu vai zvanot pa tālr. 29146232.

Informāciju sagatavoja:
Līva Freidenfelde, Vidzemes Augstskola