Vidzemes Augstskolā notikušas rektora vēlēšanas

22. jūnijā Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās rektora vēlēšanas. Starptautiskā konkursā uz ViA rektora vietu tika saņemti trīs pieteikumi, no kuriem augstskolas padome tālāk uz vēlēšanām Satversmes sapulces sēdē virzīja divus kandidātus – līdzšinējo ViA Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāni un pašreizējo rektora pienākumu izpildītāju PhD Agnesi Dāvidsoni un Rīgas Stradiņa universitātes docentu Dr.sc.pol Māri Andžānu, kuri otrajā vērtēšanas kārtā bija saņēmuši augstāko novērtējumu. 

Saskaņā ar Augstskolu likumu (17.panta 4.daļa), lai ievēlētu rektoru bija nepieciešama vismaz 21 balss “par”  jeb puse no 40 Satversmes sapulces dalībnieku balsīm plus viena balss.  Satversmes sapulcē piedalījās 34 no 40 biedriem. Līdz ar to, ka pietiekamu saņemto balsu pārsvaru neieguva neviens kandidāts, Vidzemes Augstskolas padome rīkos atkārtotu starptautisku konkursu, tikmēr rektora pienākumu izpildītāja būs Agnese Dāvidsone.

No 2013. gada martam līdz 2022. gada februārim rektora amatu ViA ieņēma Dr.hist. Gatis Krūmiņš, kurš šajā amatā pavadīja divus termiņus jeb 8 gadus.  Šobrīd G. Krūmiņš turpina darbu ViA gan kā augstskolas padomes loceklis, gan kā vadošais pētnieks un docētājs.

Vidzemes Augstskola ir 1996. gadā dibināta valsts augstskola, kas piedāvā 17 studiju programmas Sabiedrības zinātņu un Inženierzinātņu fakultātēs. Vidzemes Augstskolā ir 6 studiju virzieni — Biznesa vadība, Informācijas tehnoloģijas, Komunikācija, mediji un pārvaldība, Mehatronika, Tūrisms un atpūta un Būvniecība.

Informāciju sagatavoja:

Modris Apsītis

Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciālists