Vidzemes Augstskola gatava uzņemt Ukrainas bēgļus – piedāvā izmitināšanas, studiju un pētniecības iespējas

Vidzemes Augstskola gatava uzņemt Ukrainas bēgļus – piedāvā izmitināšanas, studiju un pētniecības iespējas

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Vidzemes Augstskola (ViA) sagatavojusi palīdzības un atbalsta pasākumu paketi kara bēgļiem: vietu bēgļu izmitināšanai augstskolas kopmītnēs, kā arī studiju un pētniecības vietas.

ViA rektora pienākumu izpildītāja, asociētā profesore Agnese Dāvidsone: “Ukrainas tautai šobrīd ir nepieciešams mūsu visu atbalsts. Mēs sniedzam tūlītēju atbalstu bēgļu izmitināšanā 50 cilvēkiem, bet maijā varēsim piedāvāt vietu jau 130 cilvēkiem. Vēl esam izveidojuši 20 augstskolas finansētas budžeta vietas ukraiņu studentiem visos studiju līmeņos – bakalaura, maģistra un doktorantūras. Aicinām arī kolēģus no savām partneru augstskolām Ukrainā pārcelties uz Latviju, turpināt pētniecību šeit, izmantojot mūsu laboratorijas un citu infrastruktūru.”

Papildus minētajām 20 budžeta vietām Vidzemes Augstskola vēl piedāvā vairākiem desmitiem Ukrainas iedzīvotāju nodrošināt bezmaksas studiju kursu apgūšanu atbilstoši individuālām interesēm.

Kopā ar Eiropas Universitāšu alianses E³UDRES² partneriem Vidzemes Augstskola izstrādā vēl plašāku atbalsta programmu, lai nākotnē varētu piedāvāt darba iespējas pētniecības un citos projektos.

ViA arī pievienojas Latvijas Studentu apvienības aicinājumam atcelt imigrācijas likuma ierobežojumus, lai ļautu trešo valstu pilna laika studējošiem algotā darbā strādāt vairāk par 20 stundām nedēļā un potenciāli tiem ļaut nodrošināt stabilākus ienākumus.

Informāciju sagatavoja:
Modris Apsītis, Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists