Vidzemes Augstskola atzīmēs 25 gadu jubileju

Vidzemes Augstskola aicina svinēt 25 gadu jubileju kopā šīs nedēļas noslēgumā – atcerēties vēsturi un spert soli pretī turpmākajai izaugsmei un panākumiem, baudīt gaismu un mūzikas spēli pie augstskolas ēkām Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10, Valmierā.

24. septembrī no plkst.13:00 līdz 16:40 interesenti aicināti tiešraidē sekot līdzi 25 gadu jubilejas konferencei “Latvija un Vidzemes Augstskola pēc 25 gadiem”. Konferences atklāšanas uzrunas teiks rektors Gatis Krūmiņš un Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Programmā – “Kādā Latvijā dzīvosim pēc 25 gadiem” (uzstāsies Arnis Sauka), “Vidzemes Augstskola Latvijas un Eiropas izglītības un zinātnes telpā – ar skatu nākotnē” (uzstāsies Gatis Krūmiņš), paneļdiskusijas “Kādu redzam Vidzemes Augstskolu nākotnē” un “Ko sagaidām no augstākās izglītības un zinātnes Latvijā”, ar diskusijas dalībniekiem sarunāsies Rihards Berugs (ViA idejas viens no autoriem un īstenotājiem) un augstskolas rektors. Tiešraidi būs iespējams vērot augstskolas Youtube kanālā šeit (skat. saitē).

No 25. līdz 27. septembrim, katru dienu no plkst. 20:00 līdz 23:00, Cēsu ielā 4 būs baudāma gaismas un mūzikas saspēle. Savukārt no 24. septembra augstskolas Tērbatas ielas 10 ēkas logos varēs vērot gaismu rakstus un animācijas “Staro ViA25”. To izstrādā Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes students Edijs Dreimanis kopā ar ViA pārstāvjiem, un izgaismošanas rezultāts pilnībā būs baudāms novembrī. “Staro ViA25” top Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas (Next Generation Micro Cities of Europe) projekta ietvaros.

Vidzemes Augstskola ir 1996. gadā dibināta valsts augstskola, kas pašlaik piedāvā 17 studiju programmas Sabiedrības zinātņu un Inženierzinātņu fakultātēs. 2001. gadā augstskola ieguva valsts augstskolas statusu, 2002. gadā tika akreditēta uz nenoteiktu laiku. 2015. gadā ViA ieguva arī zinātniskas institūcijas statusu. Kā teikts ViA stratēģijā, tā ir sapņu piepildījuma un mērķu sasniegšanas platforma – individuālā un kolektīvā līmenī. Gan tiem, kuri grib iegūt jaunas zināšanas un prasmes, neatkarīgi no vecuma, gan arī tiem, kuriem ir laba ideja, bet pietrūkst zināšanu un prasmju tās realizācijai. Tiem, kuri grib īstenot savu zinātnisko ideju un radīt jaunus produktus, iesaistoties augstskolas pētnieciskajā darbā, un tiem, kuri vēlas savas zināšanas nodot citiem, lasot lekcijas vai konsultējot. Un arī tiem, kuri vēlas sastapt līdzīgi domājošus cilvēkus.

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste
Gita Dukure
, +371 26182244
www.va.lv