Vidzemes Augstskola aicina piedalīties tiešsaistes viktorīnā par NATO

Latvijas valsts svētku laikā, 17. novembrī plkst. 19.00, Vidzemes Augstskola (ViA) rīko valsts aizsardzībai veltītu tiešsaistes erudīcijas spēli – viktorīnu par NATO tematiku. Viktorīna īpaši paredzēta jauniešiem, taču piedalīties un līdzi sekot aicināts ikviens interesents. Viktorīnas pirmo trīs vietu ieguvēji balvā saņems izdzīvošanas komplektu.

ViA šogad jau ceturto reizi īsteno projektu “aNATOmy”, kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par NATO lomu un uzdevumiem. Šogad “aNATOmy” ietvaros notiek trīs aktivitātes – dokumentāls raidījums, studentu debates un viktorīna. Tiešsaistes erudīcijas spēlē aizraujošā veidā būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas ne tikai par NATO, bet arī par jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas valsts drošību un aizsardzību. “Erudīcijas spēle ir labs veids, kā pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā, vienlaicīgi uzzinot ko jaunu,” norāda pasākuma organizatore Elīna Sokolova-Luca. Viktorīnas pirmo trīs vietu ieguvēji balvā saņems izdzīvošanas komplektu – 19 pašu nepieciešamāko lietu kopumu, lai izdzīvotu, nonākot ārkārtas situācijā.

Viktorīnā būs iekļauti jautājumi arī par dokumentālo raidījumu “aNATOmy: izaicinājums”, kas ir daļa no projekta. Raidījuma galvenie varoņi ir ViA studenti Dārta Arta Amantova un Zandis Kadakovskis. Viņi piedalīsies Nacionoālo bruņot spēku (NBS) Instruktoru skolas rezerves karavīru apmācībās un nakšņos mežā; kopā ar Jūras spēku karavīriem meklēs un glābs cietušo, kā arī palīdzēs Gaisa spēku karavīriem sagatavot lidmašīnu lidojumam un arī paši izbaudīs pacelšanos spārnos. Raidījumā būs iespēja ne tikai redzēt, kā Dārta un Zandis tika galā ar uzdevumu izpildi, bet arī video dienasgrāmatās uzzināt par filmēšanas aizkulisēm un jauniešu pārdomām.

Dārta ir no Cēsīm, bet jau otro gadu viņa dzīvo Valmierā un studē ViA, apgūstot žurnālista un mediju speciālista profesiju. “Man bija sajūta, ka karavīri ir kaut kādi pārcilvēki, varbūt reizēm auksti, kaut kādā ziņā nežēlīgi, bet viņi ir parasti cilvēki, ļoti, ļoti drosmīgi, ar misijas apziņu. Vēl viena atziņa ir, ka nevis kāds cits veidos NATO un mūs pasargās, bet, ka mēs esam daļa no NATO, mēs veidojam šo drošo vidi! Mums arī pašiem ir jābūt aktīviem un jābūt daļai no viena liela veseluma,” norāda Dārta.

Zandis par savu dzimto vietu sauc Rugāju pagastu Balvu novadā. Šobrīd viņš studē ViA programmas ”Tūrisma organizācija un vadība” 4. kursā. “Dalība projektā ‘’aNATOmy’’ man deva plašāku skatu uz to, kas ir NATO un kādi ir šīs organizācijas uzdevumi. Tāpat man bija patīkami iesaistīties un novērot NBS darbību ikdienā, kas kardināli mainīja manu priekšstatu par to, ko karavīri dara un kādi ir viņu uzdevumi,” stāsta Zandis.

Raidījumu, kurā Dārta un Zandis iejutīsies NATO karavīru ikdienā, būs iespējams redzēt kanālā “ReTV” piektdien, 11. novembrī,  plkst. 22.30.

Viktorīnā būs iekļauti jautājumi arī par trešo šā gada “aNATOmy” projekta aktivitāti – ViA studentu debatēm, kurās Dārta un Zandis katrs vadīs savu komandu. Debašu tēma būs par plānoto valsts aizsardzības dienestu, un tās būs iespēja vērot 15. novembrī plkst. 14.00 YouTube kanālā: https://youtu.be/mF-gj-PlaIk “Ideja par šādu dienestu pēdējo mēnešu laikā Latvijā ir raisījusi daudz diskusiju, un tajās izskan dažādi viedokļi. Savukārt debašu formāts mudina meklēt, aizstāvēt un racionāli izvērtēt dažādos argumentus, nostājas un apzināties katras nostājas pamatu,” saka ViA kursa “Argumentācija un kritiskā domāšana” lektore Liene Ločmele.

Lai piedalītos viktorīnā, jāpiesakās te: https://ej.uz/Liela_viktorina_NATO (vietu skaits ierobežots). Erudīcijas spēlei būs iespējams sekot tiešraidē ViA Youtube kanālā. Tiešraides sākuma datums un laiks ir tāds pats, kā viktorīnai – 17. novembris plkst. 19.00. Saite: https://youtu.be/xukbm9EVGXQ

“aNATOmy: izaicinājums” ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļas atbalstīts projekts, ko īsteno Vidzemes Augstskola sadarbībā ar televīzijas kanālu ReTV, Aizsardzības ministriju, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un SIA “ZF projekti”.

Informācijai:
Iveta Auniņa
Vidzemes Augstskolas Multimediju laboratorijas vadītāja,
projekta “aNATOmy: izaicinājums” vadītāja
Mob. t. 29196949
E-pasts: