Vidzemē pārstrādei nodotas 128,78 tonnas vecās tehnikas

Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanas un šķirošanas veicināšanas kampaņā “Vislatvijas elektro talka” pārstrādei savāktas un nodotas 226,9 tonnas, no kurām 128,78  savāktas SIA “ZAAO” darbības reģiona EKO laukumos.

Lai veicinātu savu laiku nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un sabiedrības informētību par atbildīgu elektropreču apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” un SIA “Latvijas zaļais punkts” sadarbībā ar “Tet” vairāk nekā 60 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā īstenoja kampaņu “Vislatvijas elektro talka”. Tajā kopumā piedalījās 4436 iedzīvotāju no visas Latvijas. Vidzemē, kur kampaņa norisinājās sadarbībā ar SIA “ZAAO”, piedalījās 3252 iedzīvotāji.

“”Vislatvijas elektro talkā” kopā visā Latvijā iedzīvotāji pārstrādei nodeva 226,9 tonnas nolietotās elektrotehnikas. Mums ir prieks arī par Vidzemes iedzīvotāju izrādīto interesi un aktīvo iesaisti elektrotehnikas šķirošanā, to pierāda šī gada elektronikas kampaņas rezultāti. Taču vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka nodot elektroniku atkritumu šķirošanas laukumos ir iespējams visa gada garumā. Neliela izmēra tehniku ikdienā iespējams aiznest arī uz speciālajiem konteineriem, kas atrodas tirdzniecības vietās, kā arī pakalpojumus vecās tehnikas savākšanai nodrošina atsevišķi atkritumu apsaimniekošanas operatori,” uzsver SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Aktīvākie šķirotāji SIA “ZAAO” darbības reģionā bija Valmierā. Tur kopumā kampaņā piedalījās 816 iedzīvotāju jeb aptuveni trešdaļa no visiem dalībniekiem Vidzemē. Aktīva dalība bijusi arī Smiltenes EKO laukumā, kur kopumā tika aizpildīti 299 kampaņas kuponi, bet Limbažu EKO laukumā – 264.

SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis komentē: “Ik gadu SIA “ZAAO” paši vai sadarbībā ar partneriem organizē vairākas akcijas ar mērķi veicināt atkritumu nodošanu pārstrādei, nevis to apglabāšanu poligonos vai pat izmešanu nelegālās vietās. Mūsu darbības reģionā esošajos 21 EKO laukumos ikvienam ir iespējas tuvāk dzīvesvietai nodot dažādus materiālus pārstrādei, tādējādi rīkojoties atbildīgi, saudzējot gan dabas, gan tos resursus, kas tiktu izmantoti atkritumu apglabāšanā. Prieks, ka mūsu klienti aktīvi apmeklē EKO laukumus gan ikdienā, gan akciju laikā. Jau pavisam drīz, rudenī, rīkosim jaunas akcijas.”

Visi dalībnieki, kuri kampaņas laikā nodeva pārstrādei jebkāda veida elektroiekārtas, piedalījās izlozē par noderīgām balvām – jaunu telefonu, televizoru, kafijas automātu, “Tet” dāvanu karti 100 eiro vērtībā un “Maxima Latvija” dāvanu karti 200 eiro vērtībā. Nododot nolietotu elektroiekārtu SIA “ZAAO’’ EKO laukumos, katrā EKO laukumā tika izlozētas SIA “ZAAO” specbalvas – dāvanu kartes Latvijas Valsts mežu kokaudzētavā. Atbilstoši balvu kategorijām izloze un rezultātu paziņošana notika 5. jūnijā. Izlozes rezultāti pieejami “ZAAO” mājaslapā www.zaao.lv (https://zaao.lv/kampanas-vislatvijas-elektro-talka-uzvaretaji/), savukārt ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazinājās individuāli.

SIA “Eco Baltia vide”, SIA “Latvijas Zaļai punkts” un SIA “ZAAO” atgādina, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas (veļas mašīnas, televizori, ledusskapji, datori, monitori, telefoni u.c.), tāpat kā baterijas, ir videi kaitīgi atkritumi. To sastāvā var būt bīstamas vielas, kas, nonākot dabā, var atstāt negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību, tāpēc no tiem ir jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Tāpat kā daudzi citi atkritumu veidi, arī nolietotā elektrotehnika ir šķirojama un nododama pārstrādē. Pārstrādājot nevajadzīgās lietas, tiek radītas jaunas izejvielas, kuras ir derīgas dažādu priekšmetu ražošanai. Tādējādi tiek samazināta arī pirmreizējo dabas resursu izmantošana.

SIA “ZAAO” atgādina, ka ikdienā elektriskās un elektroniskās iekārtas var nodot ikvienā SIA “ZAAO” EKO laukumā bez maksas, kuru adreses un darba laiki pieejami https://zaao.lv/eko-laukumi/ vai pieteikt to savākšanu no adreses (https://zaao.lv/sadzives-bistamie-atkritumi/) .

Informāciju sagatavoja:
Raina Anna Ločmele, SIA “Eco Baltia vide” Komunikācijas projektu vadītāja
Inga Kovala Sēne, SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja