Veselību veicinošas aktivitātes Valmieras pilsētas iedzīvotājiem

peldētapmācība

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” īstenošanai Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi finansējumu dažādu sporta, aktīvās atpūtas un veselības izglītības pasākumu īstenošanai dažādām vecuma grupām – no pirmsskolas vecuma bērniem līdz senioriem. 

Lai pusaudži apzinātos vecumposma īpatnības pubertātes laikā un spētu adekvāti rīkoties, veidojot savstarpējās attiecības, lekciju ciklā “Tu kļūsti pieaudzis” ar 6.–12. klašu skolēniem tiek pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar personīgās higiēnas ievērošanu. Bet 8.–12. klašu skolēniem notiek lekcijas par kontracepciju.

Pavasara brīvlaikā norisinājās arī peldēšanas nodarbības 5-6 gadus veciem bērniem un 1.-3. klases skolēniem.

Valmierā turpinās divu veidu vingrošanas nodarbības senioriem, kas vecāki par 54 gadiem – Valmieras veselības centra telpās notiek “Mobilitātes akadēmijas”, uz kuru ir iespējams pieteikties reģistratūrā. Savukārt, tiešsaistē ir iespējams piedalīties “Topošo māmiņu skolas” nodarbībās.

Rudens pusē atsāksies vingrošanas nodarbības peldbaseinā senioriem, bet drīzumā tiks uzsākts nodarbību cikls “Ergoterapeits apmeklē Valmieras pilsētas iestādes un uzņēmumus” informējot darbiniekus par veselībai drošu darba vidi un kā to uzlabot, kopīgi apgūstot vingrojumus, kas izpildāmi darbavietā – birojā.

veselības projekta logo ansamblis

Pasākumu līdzfinansē projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” ietvaros (Vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/040). Projekta kopējās izmaksas ir 431 550,00 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 366 817,50 EUR, valsts budžeta finansējums 64 732,50 EUR.