Veselības ministrija rīko Bērnu drošības dienas sporta spēles

Veselības ministrija rīko Bērnu drošības dienas sporta spēles

Lai interesanti un izglītojoši šogad nosvinētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Veselības ministrija (VM) jūnijā un jūlijā rīko 12 Bērnu drošības dienas sporta spēles visā Latvijā. Valmierā, sporta spēles, notiks 16. jūlijā no plkst.11.30 līdz 16.00, Valmieras 5. vidusskolā (sporta laukumā).

Ik gadu 1. jūnijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kuras aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena kā svētki tika atzīmēta 1950. gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs. Šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, uzsverot, ka viņiem ir tiesības būt drošībā un aizsargātiem ne tikai ģimenē un sabiedrībā, bet arī brīvajā laikā atpūšoties un sportojot.

Bērniem sports ir nepieciešams – tas veicina augšanu, attīsta koordinācijas spējas un fizisko izturību, sadarbības prasmes, kā arī palīdz kopējai labsajūtai. Ar šīm sporta spēlēm turpinās izglītojošie pasākumi kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” ietvaros, kas runā par bērnu traumatismu un tā profilaksi. Bieži vien sportojot bērni gūst traumas, no kurām var sevi pasargāt, lietojot aizsargekipējumu, iesildoties pirms sportošanas, rūpīgi iepazīstot un uzklausot aprīkojuma lietošanas instrukcijas vai konkrētās aktivitātes noteikumus. Speciālistu komanda skaidros šos faktus un, iesaistot izklaidējošās aktivitātēs, informēs, kā samazināt traumatismu,” skaidro Bērnu  slimnīcas Bērnu slimību klīnikas virsārste Alla Silova.

16. jūlijā spēles notiks Valmierā, Valmieras 5. vidusskolā (sporta laukumā).

Sporta spēles visiem apmeklētājiem būs bez maksas, un to mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 18 gadiem, taču piedalīties varēs arī jaunāki bērni, kuriem uzdevumi tiks pielāgoti vecumam. Spēļu laikā ikvienam būs iespēja piedalīties 14 dažādās aktivitātēs – 11 individuālajās un 3 sacensību formāta. Visas aktivitātes būs pieejamas vienlaikus un tiks sadalītas zonās. Dažas no aktivitātēm: galda hokejs, mini futbols, zvanu koridors, balansa dēlis, atmiņas spēle, labirinta skrējiens, ūdens spaiņa spēle. Sporta aktivitātes veidotas tā, lai izglītotu un praktiski pievērstu uzmanību traumatisma nozīmei, cēloņiem un riskiem.

Sporta spēles var apmeklēt visa ģimene. Kamēr bērni sportos, vecāki varēs iepazīt mobilo darbnīcu “Bērnam droša māja” un uzzināt padomus traumatisma profilaksei vai klausīties izglītojošas lekcijas par fiziskās slodzes nozīmīgumu bērnu ikdienā. Lekcijas nodrošinās apmācītu nozares ekspertu komanda, kas piedalījusies arī spēļu programmas tapšanā.

Sportiskās dienas programma sāksies plkst. 11.30 ar reģistrāciju un noslēgsies plkst. 16.00 ar apbalvošanu. Sporta spēlēs varēs piedalīties gan visas dienas garumā, gan izvēloties  tikai atsevišķas aktivitātes (plkst. 13.15, 14.15 un 15.15 notiks starprezultātu paziņošana un apbalvošana). 

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Visi kampaņas informatīvie materiāli pieejami VM tīmekļvietnē www.esparveselibu.lv un Bērnu slimnīcas tīmekļvietnē www.bkus.lv. Kampaņas aktualitātes tiks atspoguļotas arī sociālajos tīklos:

Kampaņa tapusi pēc VM, Bērnu slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas un tiek īstenotaEiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

Kampaņa tiek realizēta Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.